Skincode Exclusive Cellular Wrinkle Prohibiting Göz Çevresi Kremi

Haziran 06, 2016 61 Comments A+ a-

Merhaba...

Çok yoğun bir haftanın ardından yeniden buradayım. Geçen hafta ne yazı hazırlayabildim, ne yorumlara düzgünce bakabildim, ne de sevdiğim blogları gönlümce okuyabildim. Böylece anladım ki, böyle zamanlar için bir kenarda hazırlanmış yayın tutmam gerekli... Umarım bunu başarabilirim. 

Bugün, yaklaşık bir buçuk aydır düzenli kullandığım Skincode Exclusive serisinin Cellular Wrinkle Prohibiting Eye Contour kreminden bahsedeceğim. 

http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Benim göz çevrem çok kuru ve çok hassastır. Bunların yanı sıra, sürekli ve uzun saatler bilgisayar başında çalışmaktan, yorgunluk ve yetersiz uykudan dolayı da göz altı morluklarım var. Yetmezmiş gibi, zamanında ihmalkar da ranıp güneş gözlüğü kullanmayıp sürekli gözlerimi kıstığım için, kuru cildimin de etkisiyle göz altı kırışıklıklarım da mevcut... Senelerdir beklentilerimi karşılayacak bir göz kremi arayışındayım. Uygun fiyatlı ürünlerden pahalı ürünlere bir çok krem denedim. Blog yazmaya başladığımdan bu yana da, deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. 

Skincode, uzun süredir dikkatimi çeken bir markaydı. Sevgili Başak'ın (Larcenciel blog) buradaki yazısını okuyunca, markanın göz çevresi serumunu denemeye karar vermiştim ancak, serumu bulamadım ve ilk olarak göz çevresi kremini denemeye karar verdim. Markanın oldukça ilgi çekici bir iddiası var: cildinizin ihtiyacı olan her şey ve ihtiyacı olmayan hiçbir şey!.. 

Exclusive serisi, olgun ciltlerin ihtiyaçlarını karşılamayı vaadeden ürünlerden oluşuyor. Cellular Wrinkle Prohibiting Eye Contour krem de bu seriye ait... Mevcut kırışıklıkları azaltmayı, yeni kırışıklıkların oluşmasını geciktirmeyi, morlukları düzeltmeyi ve şişkinlikleri hafifletmeyi vaadediyor. Bunların yanında, göz çevresini çevresel etkilere karşı koruyup, nemlendireceğini ve nem tutma kapasitesini de arttıracağını iddia ediyor. Kısacası, göz çevresinde oluşabilecek tüm sorunların çözümüne yönelik bir göz çevresi kremi...

göz kremi

Yaklaşık bir buçuk aydır, bu kremi sabah ve akşam olmak üzere, düzenli olarak kullanıyorum. Bu hafta itibariyle gündüz spf içeren bir göz çevresi kremine geçeceğim için, bitene kadar gece kremi olarak kullanacağım. 

Skincode Cellular Wrinkle Prohibiting göz çevresi kreminin vaadlerinden ikisini, tam olarak yerine getirdiğini söyleyebilirim. Göz çevremi gerçekten çok iyi nemlendiriyor, uzun süredir ilk kez bir göz çevresi kremi bu bakımdan beni rahat ettirdi. İkincisi de, göz çevremin nem tutma kapasitesini arttırdığını düşünüyorum. Kremin verdiği nem, uzun süre etkisini kaybetmiyor. Gece uyguladığım ürünün etkisini sabah da hissediyorum. Bu etkilerinden çok memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 

Benim için önemli olan bir özelliği de, göz çevremi hemen hemen hiç yakmaması... Tamamen yakmıyor, diyemem. Özellikle cildimi temizledikten hemen sonra, hiç beklemeden kremi uygularsam hafif bir yanma hissediyorum. Ancak, temizleme sonrası cildime yatışması için biraz zaman tanırsam (3-4 dakika kadar) yanma sorunu hiç yaşamıyorum. Kremin, çok hafif, belli belirsiz bir kokusu var. Çok parfümlü, kokulu kremleri sevmediğim için, bu da sevdiğim özelliklerinden...

göz kremi

Skincode, bu göz çevresi kreminin yapısını "ipeksi" olarak tanımlamış. Bu tanıma katılıyorum, yumuşak yapılı, incecik bir krem... Göz çevremde çok kolay emiliyor, ağırlık hissettirmiyor. Paraben içermiyor ancak, parfüm ve alkol içeriyor. Göz çevremde hissettiğim o yanmanın sebebinin parfüm ve alkol içeriği olduğunu düşünüyorum. Fakat, bu içerikler listenin son sıralarında... Kremde shea yağı, gliserin ve glikolik asit var. 

Skincode Cellular Wrinkle Prohibiting krem, mevcut kırışıklıklarımı azaltmadı. Açıkçası ben, hiç bir kremin oluşmuş kırışıklıkları tedavi edebileceğine inanmıyorum. Kırışıklıklar oluşmadan önce önlem almamız gerekiyor. Kremi kullandığım süre içinde kırışıklıklarımda artma da olmadı, mevcut durumlarını koruyorlar. Göz altlarımda şişlik sorunum olmadığı için, bu konuda yorum yapamayacağım. Ancak, nemsizlikten sonraki en büyük derdim olan göz altı morluklarım üzerinde ne yazık ki, bir etkisi olmadı. Hala morluklarımı bir corrector ile gizlemek zorundayım. 

göz kremi

Skincode Exclusive serisinin Cellular Wrinkle Prohibiting göz kremi 15 ml'lik bir cam kavonozda geliyor. Kutunun içinden, ürünü kolayca alabilmemiz için de bir spatula çıkıyor. Bence, çok güzel düşünülmüş bir ayrıntı... Açıldıktan sonra 6 ay kullanım ömrü olan bu kremin, son kullanım tarihinin de hem kutusunda hem de kavonozunun altında yazıyor olması beni memnun eden ayrıntılardan... Ayrıca, Skincode markası hayvanlar üzerinde test yapmıyor. 

Nemlendirmesinden gerçekten çok memnun kaldığım bu göz çevresi kreminin serumuyla birlikte kullanıldığında diğer vaadlerini de gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini merak ediyorum ve doğrusu göz çevresi serumuna ilgim hala devam ediyor. Belki, bir ara ürünü, serumuyla birlikte tekrar deneyebilirim. Göz altı morluklarıma hiç bir etkisi olmadığı için ikinci kez, tek başına kullanmayacağım. 

Skincode ürünlerini yetkili eczanelerden ve Kozmela gibi online satış sitelerinden temin edebilirsiniz. Cellular Wrinkle Prohibiting göz çevresi kremi 190-200 TL civarında satılıyor.

Sevgilerimle...

61 yorum

-yorum
Basak Celik
AUTHOR
06 Haziran, 2016 Sil

Blana'cım, sanki göz altı morluklarına hiçbir şey etki etmiyor gibi... Yani genetik değilse, morluğu yaratan faktörü ortadan kaldırmak lazım... Genel anlamda memnun kalmana da sevindim; ama, serumun da morluk üzerinde etkisi olacağını düşünmüyorum çok fazla :) Öpüyorum!

Yanıtla
avatar
Kore Fenomeni
AUTHOR
06 Haziran, 2016 Sil

Yine detaylı, titiz bir değerlendirme olmuş blana 😉
Alkol, parfüm yakar tabi... serumu da kullandiginda değişiklik olacak mı, merak ediyorum😉

Yanıtla
avatar
06 Haziran, 2016 Sil

Feno'ya katılıyorum en ince detayına kadar değinmişsin ellerine sağlık Blana'm <3 Ürünlerin son kullanma tarihleri konusunda çok takıntılı biri olarak belirtmeliyim ki :)) en çok ilgimi çeken bu yanı bu oldu :))
Serumu ile birlikte kullandığında umarım daha çok memnun kalırsın :) İyi günlerde kullan canım <3

Yanıtla
avatar
ceyda DIY
AUTHOR
06 Haziran, 2016 Sil

Harika anlatmışsın.Emeğine sağlık :)

Yanıtla
avatar
06 Haziran, 2016 Sil

Ne güzel yorumlayıp , anlatıyorsun ... Seviyorum ki ...
Benlik bir ürün değil yani fazlasıyla göz şişliği var ;)
İyi ve güzel günlerde kullanmanı ve faydasını görmeni dilerim

Yanıtla
avatar
06 Haziran, 2016 Sil

Göz altı morluklarına DDF'in erase eye gel öneriliyor. Çook uzun zaman önce deneyip faydasını görmüştüm, zama o zaman azdı sorunlarım

Yanıtla
avatar
audrey
AUTHOR
06 Haziran, 2016 Sil

bu tam bana göre bir krem işte kışa doğru elimdeki diğer göz kalemleri bittiğinde bunu almayı düşünüyorum...

Yanıtla
avatar
ACEMIDEMIRCI
AUTHOR
06 Haziran, 2016 Sil

Çok genç olunsa da gözlerin anlamı, görünüşü o gençliği gölgeleyebiliyor. İyi bir ürünmüş anladığım kadarıyla. Unutmamalı :)

Yanıtla
avatar
Benim Tutkum
AUTHOR
06 Haziran, 2016 Sil

Aslında bahsettiğin gibi tamamlayıcısıyla kullanıldığında daha net sonuç alınabilir canım benim. Şu var olan kırışıklıkları gideren bir ürün keşke olabilse :/ verdiği nem anlattığı gibi güzelse denenebilir, fiyatı birazda makul olsaymış güzelmiş ama :)) benimde yedekte yazı hazırlama huyu edinmem gerekiyor artık,biliyorum geç bile kaldım :/ :( Emeğine sağlık canım arkadaşım benim <3 <3 :**

Yanıtla
avatar
06 Haziran, 2016 Sil

Ben de şöyle gönlümce bir göz kremi bulamadım henüz. Bunu de denemek isterim.

Yanıtla
avatar
Leydi Blog
AUTHOR
06 Haziran, 2016 Sil

Ben de çok hassas ve kuru göz çevresine sahibim. Genelde serumlar göz çevremde hafif ısı etkisi oluşturur. Krem formunda bir ürünün böyle bir etki oluşturması şaşırtıcı. Fiyatı çok yüksek olmasına rağmen yetersiz olması da ayrıca üzücü. Şu gözlük konusunda benim de pek bir sıkıntım var. Detaylı yorumlarınız için teşekkürler :)

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

Ay bende bazen güneş gözlüğü takmayıp gözlerimi kısıyorum birdaha yapmicam kırışıklık filan oluşmasın ığlarım 😢 ahh şu bilgisayar bizi pert etti blana gözlerimi bozdu ne güzel sağlam gözlerim vardı 3 senede bu hale geldiyse ilerisini göremiyorum bak :( Bu arada ilk giriş cümlene katılıyorum kendimizi kötü hissettiğimiz zamanlarda taslaklarda hazır olanlardan yayınlanamak lazım elimde yazı bulunduracağım bundan sonra :D

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

Sağlıkla kullanın canım:) sevgiler.

Yanıtla
avatar
Filiz Şahin
AUTHOR
07 Haziran, 2016 Sil

Skincode'un farklı bir seri göz kremini kullanıyorum.Benimde ihtiyacımı karşılamaya yetiyor...

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

ben pek kullanamıyorum böyle ürünler :) ama öğrenmek hoşuma gidiyor çok detaylı güzel tanıtmışsın canım

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

şuanlık kullanmıyorum ama sene sonra lazım olacak öneri için çok teşekürler çok güzel anlatmışsınız.

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

İyi gnlerde kullanın çok güzel anlatmışsınız :)

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

Çok güzel anlatmışsın Blanaaa:)
Benimde ihtiyacım olacak erken yaşlarda ışığa karşı sorunum va gözlük kullanmıyorum alnım kırıştı zaten sıra gözlerde 😂

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

göz altı morluklarına kesin çözüm arıyorum ki bulamayacağım herhalde 😐

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

markanın vaadleri güzel, ama sen sadece ikisini yakalamışsın şimdiye kadar. Umarım ilerleyen zamanda daha çok etki eder.

Yanıtla
avatar
Kore Fenomeni
AUTHOR
07 Haziran, 2016 Sil

Teşekkürler Açelya 😉 son kullanma tarihine hiç dikkat etmezdim blana sayesinde dikkat ediyorum artık 😁

Yanıtla
avatar
Kore Fenomeni
AUTHOR
07 Haziran, 2016 Sil

Komşum kısa kısa baş ağrım tavan oluyor, gözlüksüz zor yaaa derdin kırışıklık mi allasen 😂😂😂
Ürün dışında her şeyi yazmışsın gözde 😂😂😂😂

Yanıtla
avatar
Kore Fenomeni
AUTHOR
07 Haziran, 2016 Sil

Yaşım küçük diye yaptın dimi, seni seni 😂😂😂

Yanıtla
avatar
07 Haziran, 2016 Sil

Bu sorunumuz ortak aslında. Çözümü var mı ben de bilemiyorum.
Ürüne gelince, bahsettiğin güzel özellikleri daha uygun fiyatlı ürünlerde de bulabilmek mümkün aslında. Başarısına göre fiyatı yüksek değil mi sence de?

Yanıtla
avatar
Fincan Teyze
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Göz Çevresi kremi kullanmıyorum ama yazınızı okuyunca niye kullanmıyorum düşünmeye başladım. Sevgiler ;)

Yanıtla
avatar
dAğInIk AnNe
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Blana!!!
Çok güzel ve detaylı anlatıyorsun, makyajkolik olursam bunun sebebi sen olacaksın baştan söyleyim :D Sonra masraflar konusunda detayları konuşuruz :)))
Gerçekten her cümlenden etkilendim, temizleme sonrası hem direkt hem de bekleyerek uygulaman, düzenli kullanmış olman, tüm etkileri için detaylı yorum yapman... Eline emeğine sağlık.

Göz çevresi en hassas yer ve en ince deri vücudumuzda. O yüzden kullandığımız ürünlere dikkat etmek gerekiyor.
Senin tavsiyen olmadan vermeyeceğim bir karar ;)

Sevgiler!

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Başak'cım benim morluklar çok uzun saatler mesai ve yetersiz uyku, dinlenememenin meyveleri... :-/ Bunlar olduğu sürece geçeceğini ben de sanmıyorum ama hafiflese en azından, ne güzel olur :) Ben de öpüyorum :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Teşekkür ederim Kore Fenomeni :) Serumu mutlaka deneyeceğim yoksa aklım kalacak, hatta krem bitmeden alsam mı diye düşünüyorum :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Açelya'm çok teşekkür ederim, akılda soru işareti bırakmamaya çalışıyorum. Belki faydam dokunur, diye... Açelya sen yazmıyor musun, uzun zamandır yazını görmüyorum? Özellikle cilt bakımında son kullanma tarihleri ve kullanım ömürleri konusunda çok titizim :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Kore Fenomeni, son kullanma tarihleri ve kullanım ömürleri önemli gerçekten :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Çok teşekkürler :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Didemika çok teşekkürler :) Şişliklere en iyisi serinletici jeller olabilir aslında :) Öpüyorum :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Hemen internetten baktım söylediğiniz ürüne. :) zaten benim tamamen geçsinler gibi bir umudum yok, bu kadar yorgunlukla zor, biraz hafifleseler yeter bana :) çok teşekkürler :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Nem vermesi, kremin yapısı gerçekten çok güzel İrem Hanım... Umarım siz de memnun kalırsınız :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Gözler ne çok şey saklıyor, söylüyor ve yansıtıyor :) İyi bakmalı Acemi Demirci... Çok teşekkür ederim :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Canım benim mevcutlara çare yok da yenileri oluşmasın :) Benim bu zamana kadar denediğim tüm göz çevresi kremleri içinde, nem verme ve nemi tutma konusunda en memnun kaldığım ürün bu oldu canım arkadaşım. Bitmeden serumunu da alsam diye düşünüyorum aslında. O yazı yedekleme işini alışkanlık yapmak lazım. Öpüyorum güzel Gonca'm <3 <3

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Birimiz bulsak, bu dertten kurtulsak keşke... :) Ben yapısını ve verdiği nemi sevdim, bu bakımdan çok güzel bir krem :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Gözlük alışkanlığını hala tam edinemedim Leydi :-/ Çantamda taşıyorum ama takmıyorum :( Kendimi zorluyorum bu konuda. Hem nem verip hem morlukları düzelten kremi bir gün bulacağım umarım :) Ben teşekkür ederim :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Gözde'm göz kremini gencim ben deyip kullanmayınca, hipermetropa miyoba bağladın konuyu😂😂😂 Tabi gençlik başka... Cilt kusursuz, göz çevresi kusursuz... 😃

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Çok teşekkür ederim, sevgilerimle... :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Markanın farklı ürünlerini de deneyeceğim, güzel yorumlar duydukça merakım artıyor açıkçası :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Teşekkür ederim FeLady :) Aslında kullanmak lazım, kırışıklıkların bir sebebi de nemsizlik çünkü :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Çok teşekkür ederim :) Bu olgun ciltler için bir seri zaten, belki daha genç ciltlere yönelik bir ürünle başlarsınız ilerde :))

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Çok teşekkürler Süslü Püslü :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Nesli gözlük kullan, ben ettim sen etme :-/ Çok pişmanım alışkanlık edinmedim gözlük takmayı😞 Kırışıklıkları geçiren krem yok çünkü ... Öpüyorum❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Merve'cim sorma... Zaten bu kadar yorulurken imkansız galiba...

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Bir de serumuyla deneyeceğim, umarım diğerleri de olur Nilgün Hanımcım :) Çok teşekkürler ❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Bu yorgunluk ve dinlenememek devam ettikçe morluklarımın tamamen geçeceğini sanmıyorum Nihal Hanım, hafifleseler bana yeter. Uygun fiyatlı bir alternatf bulurum umarım, her skaladan ürün deniyorum. :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
08 Haziran, 2016 Sil

Dağınık, yine onore ettin ve utandırdın beni 😊 Akla gelebilecek her soruya cevap verebilsin istiyorum yazılarım, kendi deneyimlerim çerçevesinde😊
Göz çevresinin hassasiyeti gerçekten, diğer bölgelerden çok fazla... O yüzden ben de deneyeceğim ürünler içime sinsin ve güven versin istiyorum😊
Öpüyorum❤️❤️❤️

Yanıtla
avatar
09 Haziran, 2016 Sil

Emeğine sağlık blanacım gerçekten çok güzel anlatıyorsun, böylece ürün hakkında yeterince bilgi sahibi oluyor insan. Alırken hiç tereddüt yok yani emeğine, kalemine sağlık :) . Bende kullanmıyorum göz kremi ama ihtiyaç duyarsam bu krem aklımda olacak. Epeydir uğrayamıyorum bloğuna kitabı da fenomcuğuma kaptırmışız. O da sağolsun nispetini çatır çatır yapmış :)). Olsun ne yapalım başka kitaplara inşallah sevgilerimle

Yanıtla
avatar
09 Haziran, 2016 Sil

Ahahahaha feno ya tabisi kırışıklık olmasın saçımdaki 3 tel beyaza takmışım öyle olursa blanayı tutarım kolundan seç göz kremi kullanayım derim 😂 göz çevresi için daha hiç almadım yani bilmeden atıp tutamam ben 😜 blana keşkem kusursuz olsa ni kadar güzel konuşuyosun kalbimi fethettin ^.^

Yanıtla
avatar
09 Haziran, 2016 Sil

Ahahah komşum ben sonunda sevgiler demeyi unutmuşum önceki yorumumun sonuna sevgileri ekliyorum 😂😂

Yanıtla
avatar
10 Haziran, 2016 Sil

Ürün hakkında güzel bir deneyim yazısı olmuş.Ellerinize sağlık :)

Yanıtla
avatar
Kore Fenomeni
AUTHOR
10 Haziran, 2016 Sil

Bitsin, indirimde al lutfeeennnn 😂😂😂

Yanıtla
avatar
Kore Fenomeni
AUTHOR
10 Haziran, 2016 Sil

Biz atıp tuttuk mu yani ni demek şimdi, blana nin yayını doğrultusunda ilgili yorum yaptık ki komşum, küserim, galp at 😂😂😂😂

Yanıtla
avatar
sihirli mavi
AUTHOR
15 Haziran, 2016 Sil

Merak ettiğim ve listeme eklediğim ürünlerden, güle güle kullan :)

Yanıtla
avatar
Ause Esua
AUTHOR
20 Haziran, 2016 Sil

Blanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! yine bi dergi yazısı gibi olmuş çok keyif aldım- herşeyiyle anlatmışsın- sonunda azda olsa işine yarayan bi ürün bulmana sevindim- göz çevresi kırışıklıkları avokado yağını hiç denedin mi ? -

Yanıtla
avatar
21 Haziran, 2016 Sil

Bir dinlenebilsek belki sislikler mirluklardan kurtuluruz ama nerdee. Bana hafif kalir sanirim göz çevrem asiri kuru.

Yanıtla
avatar