Gliss Serum Deep-Repair Saç Bakım Maskesi

Eylül 09, 2016 66 Comments A+ a-

Merhaba...

Bugün Gliss Serum Deep-Repair saç bakım maskesinden bahsedeceğim. 

http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Saç bakım maskeleri, saç bakımımda en büyük yardımcılarımdan... Neredeyse her saç yıkamamda hem saç kremi hem de bakım maskesi uyguluyorum. Saçlarım çok kuru, ince telli ve yıpranmış olduğu için, bu ürünler benim için kurtarıcı oluyorlar. 

Gliss'in daha önce Keratin Repair serisini kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Hatta o serinin sıvı saç kremini ve maskesini hala zaman zaman satın alıp kullanmaya devam ediyorum. Evde saç maskem bitince denemek için, Deep-Repair serisinin maskesini satın aldım.


http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Serum Deep-Repair serisi canlılığını yitirmiş ve yıpranmış saçlar için üretilmiş. İçerisindeki amino-protein serum ile canlılığını yitirmiş ve yıpranmış saçları, işlem görmemiş saçlara oranla bir hafta içerisinde yeniden yapılandırmaya yardım edeceğini iddia ediyor. Saçların yumuşak ve parlak olmasına ve fark edilir esneklik kazanmasına yardım edeceği de vaadleri arasında... Ayrıca, bu maske sıvılaştırılmış keratin içeriyor.

Gliss Serum Deep-Repair saç bakım maskesini yaklaşık bir buçuk aydır kullanıyorum, şu ara bitirmek üzereyim. Kutusunda haftada 2-3 kez uygulamanın ve saçta 1 dakika bekletmenin yeterli olduğu yazsa da, ben her saçımı yıkamamda kullanıyorum ve 1 dakikadan fazla bekletiyorum. Saçlarımı olduğundan daha esnek ve yumuşak yapmıyor ve kullanmaya başladıktan bir hafta sonra da saçlarımda bir değişiklik gözlemlemedim. Ancak, bu maskeyi kullanmaya başladığımdan beri saçlarımın daha parlak göründüğünü söylemeliyim. Verdiği parlaklık ve canlılık görüntüsü bir gün sonra etkisini kaybetse de, saçlarımı sıkça yıkadığımdan etkisini sürekli hissedebiliyorum. 

http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Bu saç maskesi, klasik Gliss kavonozlarında, 200 ml miktarda satılıyor. Beyaz renkli ve kremsi bir yapısı var. Kokusu hafif, bana kalırsa markanın denediğim diğer maskelerinden çok farkı yok. Bu maske, SLS içermiyor, bu arada SLS içeren ürünlerin saç derimde fazla kuruluktan yara yaptığını fark ettiğimden beri, saçlarımı sülfatsız saç ürünlerine alıştırmaya çalışıyorum ancak, bu seferde saç boylarım çok sertleşip zor taranmaya başladı. Umarım bu süreç uzun sürmez ve sülfatsız saç ürünlerine alışırım. SLS içermese de; alkol, bir çeşit paraben ve parfüm içeriyor.

Benim bir saç maskesinden beklediğim yoğun nemi vermediği için, tekrar satın almayacağım ancak, saçıma verdiği parlaklığı sevdiğimi söylemeliyim. Gliss Serum Deep-Repair saç bakım maskesini marketlerden, kozmetik mağazalarından, online satış sitelerine kadar bir çok yerde bulabilirsiniz. Maske indirimsiz olarak yaklaşık 15 TL'ye satılıyor.

Şimdiden hepinize iyi bayramlar dilerim. Sevgilerimle...

66 yorum

-yorum
Basak Celik
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

Blana'cım, aslında SLS yalnızca temizleme amaçlı ürünlerde kullanılıyor; şampuan gibi. Saç maskelerinde ben daha çok silikon olup olmadığına bakıyorum (parabenin yanında). Silikonun saç köklerini tıkadığını okuduğumdan beri, eğer mnaskenin ya da kremin içinde varsa, saç diplerime değdirmeden kullanmaya özen gösteriyorum. Sülfat konusunda bir diğer şey ise, bende alışma süreci zorlu olmadı doğrusu; ve şimdi tam tersi, ne zaman SLS'li şampuan kullansam saçlarım aynen seninkilerin verdiği tepkiyi veriyor. Sevgiler :)

Yanıtla
avatar
Ece Evren
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

Yine tüm ayrıntılarıyla çok güzel bir tanıtım.Siyah kalın telli ve orman gibi kıvırcık saçlı idim Blana'm.Senelerin geçmesiyle çok dökülmeler yaşadım.Sanırım ilaçlardan da oldu.Telleri inceldi, kıvırcık gitti dalgalı oldu.Ama çok terleyen biri olduğum için iyi oldu diyebilirim.Tabii ki endişelendim.İki senedir kısacık kestiriyorum.Doktorum Minoxil spray önermişti.Düzenli kullandım.Biraz yanma yaptı ama zaten saç diplerimde acımalar oluyordu.Şimdi bayağı canlandı.Yalnız sanırım şampuanların zararlı etkilerinden korunmak için kim olduğunu şu an hatırlayamadığım bir kızımızın tavsiyesi üzerine Çam Terebentin Yağı(6-7 damla, şampuanın büyüklüğüne göre artabilir) damlatıp, ben Sebamet şampuanı kullanırım devamlı, içine ilave edip yapabildiğin kadar çalkalıyorsun.Saçlarım canlandı inan.Yazmayı çok istedim sana canım.Emeklerine sağlık canım kızım.Sevgilerimle :)

Yanıtla
avatar
audrey
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

ay parlaklık veriyorsa deneyebilirim bunu saçlarım parlak olsun diye ölüyorum yani:-)) öyle mat mat duruyor ya nefret ediyorum neyse şimdi başka bir şey deniyorum o da fena değil şimdilik bakalım..güle güle kullan canım ...sevgiler. .-))

Yanıtla
avatar
Ause Esua
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

ayy Blanam o zaman bu bana hiç yaramaz almayı düşünüyordum iyi oldu paylaştığın. Eline sağlık güzel suratlım <3

Yanıtla
avatar
09 Eylül, 2016 Sil

eline sağlık canım, glissin spreylerinin neredeyse hepsini denedim vakti zmanında hiç birinden memnun kalmadım. bu yüzden maskelerine de önyargım vardı. ama istediğin nemi uzun süre vermediyse bana da yaramaz. bana şöyle sağlam kova kova nem lazım :D teşekkürler canım <3

Yanıtla
avatar
09 Eylül, 2016 Sil

Emeğine sağlık canım💖 Gliss'in siyah serisini kullanmıştım bir zamanlar ama dediğin gibi saçtaki tek işlevi parlaklık başka da bir etkisi yok malesef. Bence de parlaklık için alıp kullanılmaz, nihayetinde bu işi serumlarda layıkıyla görürüyor :))

Yanıtla
avatar
İlke Ataş
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

Gliss ile bir barışık bir küs devam ediyorum. Markayı seviyorum ama çoğu ürünü saçlarımla uyum göstermiyor. Ayrıca özellikle maske ve saç kremlerinde dimethicone var mı diye bakmanı tavsiye ederim çünkü silikon ile saça ipeksilik, yumuşaklık katılsa da saç diplerinde sürekli birike birike saç dibinde tıkanmalara sebep oluyor. SLS, paraben, dimethicone den uzak durmaya başladığımdan beri saçlarım daha sakin, saç dibimde kuruma sorunu mevsimsel geçişler dışında yok diyebilirim. Herkesin süreci aynı kolaylık ve rahatlıkla olmuyor.
Kalemine sağlık =)

Yanıtla
avatar
09 Eylül, 2016 Sil

Gliss'in çoğu ürününü denedim , en başta harika anlaşıyor saçlarımla sonrası hüsran. Çok elimin gitmediği bir marka artık. İçindeki paraben , silikon , SLS miktarları dışında artık tüm saç ürünlerinin aynı olduğuna inanmaya başladım desem yalan olmaz :/

Yanıtla
avatar
Adsız
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

almayı düşündüğüm bir üründü çok iyi denk geldi :) bende beklerim :)

Yanıtla
avatar
Glam Sight
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

Sanırım saç maskesi için kesenin ağzını açmak gerekiyor, zira ben uzun vadede güzel sonuç veren bir maske kullanmadım. Aussie'nin 3 minute miracle maskelerini seviyorum, güzel de yumuşatıyor ama saçların son zamanlarda çok kuruduğundan, Aussie de alkol içerdiğinden elim gitmiyor. Davines'in bir maskesinden memnun kaldım fakat şu anki nem ihtiyacıma yönelik değildi, sanırım yine Davines'ten bir maske bakacağım. Kuru nemsiz saç çok zor Blanacım ya, inşallah bir çare bulabiliriz!
Çok öpüyorum!
Zeynep

Yanıtla
avatar
mary
AUTHOR
09 Eylül, 2016 Sil

Glissin saç ürünleri gerçekten kuru saçlara çok iyi geliyor, bu seriyi denememiştim emeğinize sağlık :))

Yanıtla
avatar
09 Eylül, 2016 Sil

Bol su içeceğiz başka yolu yok, diğer herşey bir günlük :)

Yanıtla
avatar
09 Eylül, 2016 Sil

Bu bende de işe yaramaz o zaman. Sadece parlaklık yetmiyor :/

Yanıtla
avatar
Kübra y
AUTHOR
10 Eylül, 2016 Sil

Anlaşılan hepimizin saçları da pek dişli :D Bana da hiç fayda etmez yani köklü bişi olması lazım tuttuğunu koparacak bi maske aranıyor :D

Yanıtla
avatar
Filiz Şahin
AUTHOR
10 Eylül, 2016 Sil

Ben saç bakım ürünlerinde içeriğe pek takılmıyorum.Zaten iyi içerikli ürünler saçlarıma pek iyi gelmiyor.Yoğun nem ve yumuşaklık vermesi yeterli ancak bu üründe de bu yok sanırım ;)

Yanıtla
avatar
Aslı Uslu
AUTHOR
10 Eylül, 2016 Sil

Bende almayı düşünüyordum hala daha düşünüyorum :)

Yanıtla
avatar
Derya Soygül
AUTHOR
10 Eylül, 2016 Sil

Saç diplerinde denemeli önce.

Yanıtla
avatar
Derya Soygül
AUTHOR
10 Eylül, 2016 Sil

Ece hanimcigim minoxidil ben de düsündüm ancak baslangiçta çok saç döküyor diye okudum. Siz böyle bir etki yasadiniz mi?

Yanıtla
avatar
10 Eylül, 2016 Sil

Zaten maskeler için saç dibinize değdirmeden diye ibare var benimkilerde. Ama ambalaja bayıldım.

Yanıtla
avatar
beg
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Blogun çok güzel, yazılarında çok profosyonelce. bana mutlaka beklerim :)))) www.insensatebeg.wixsite.com/lordisbeg

Yanıtla
avatar
11 Eylül, 2016 Sil

Blana'm beni bildiğin için söylüyorum zaten gliss benim şampuanım yıllardır kullanıyorum. Ben genelde siyah ve kırmızısını denemiştim şampuan olarak geçtiğimiz gün mor renklisini aldım :))) Oda canlılığını yitirmiş ve yıpranmış saçlar için olanı.. Şimdi sende de saç bakım maskesi var ahahah :D Ben şampuanını, sen maskesini 🙈 Çok uyumluyuz seninle 😉
Bende düzleştirici kullandığım için çok yıprandı dedim bide böyle deneyeyim bidakine saç bakım maskesini de alıcam başka markanınkini kullanıyodum o bitsin buna başlarım ;)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Başak'cım ben bir maskede SLS'ye rastlamıştım. Ne olur ne olmaz diye bakıyorum artık. Saç kremlerini ben de saç dibime değdirmiyorum ama maskelere dikkat etmiyordum. Sülfatsız şampuanlara saç boylarım çok zor adapte oldu benim, ama direniyorum😊 Sevgilerimle öpüyorum❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Ece Ablacığım ilaçlar çok etkiliyor saçları. Çam terebentini ben de arada şampuanlarıma katarım, gerçekten çok işe yarıyor. Sebamed'i çok kullanırdım ben de, hep eczaneden alırdık😊 Ellerinden öpüyorum Ece Ablam❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Parlaklık veriyor İrem Hanımcım ama bir gün. Uzun süreli değil... Benim de saçlarım mat, parlak görüntü kullanırken çok hoşuma gitmişti. Sizinkini de ben merak ettim😊😊 Öpüyorum❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Nem vermesi yeterli değil Ausem. Teşekkür ederim kuzum❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Sıvı saç kremleri ve spreylerden hiç bir zaman bir beklentim olmadı Evrim. Hiç biri bakım yapmıyor bana sorarsan, sadece kolay taramaya yarıyorlar. Benim de kovayla hatta varille neme ihtiyacım var😃 Kuru saç zor... Ben teşekkür ederimm❤️❤️

Yanıtla
avatar
Ece Evren
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Evet Derya yaşadım, uzun sürmedi.Altı ay çok düzenli kullandım.Şimdi akşamları beş püskürtme şeklinde devam ediyorum.Hem canlandı, hem de telleri kalınlaştı.Bir de Sebamet şampuanı kullan demişti cilt doktorum, içine Çam Terebentin damlattım.O da çok iyi geldi :)Hatta saçlarım eski kıvırcığına dönmeye başladı.

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Teşekkür ederim Açelyam❤️Haklısın sadece parlaklık için maske kullanmak gereksiz, daha nem veren ve bakım yapan maskeler lazım😊😊

Yanıtla
avatar
Ece Evren
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Ben de seni öpüyorum Blana'm :)

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Glissi ben de seviyorum ama bu serisiyle anlaşamadım. Herkesin bayıldığı sarı ambajlı serisini de ben hiç sevmemiştim. Dimethicone konusunda uyardığın çok iyi oldu İlke, bilmiyordum bunu. Bundan sonra mutlaka dikkat edeceğim🙂 Ben de alışma süreci yaşıyorum, ilk günlerdeki gibi değil şimdilerde, saçlarım alışıyor sanırım😊😊 Çok teşekkür ederim❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Glissi aslında genel olarak seviyorum Nisacım😊 Bu sefer olmadı ama yetmedi. Benim senelerdir deneyimim şu aslında, saç bakımı için bütçeyi biraz zorlamak gerekiyor. İçeriği düzgün, profesyonel ürünler gerçekten işe yarıyor. Market ürünleriyle istediğimizi bulmak zor ama belli bütçeyi de ben her zaman ayıramıyorum.

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Çok teşekkür ederim😊😊 Ben de takipteyim🙂

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Zeynepcim, kesinlikle katılıyorum. Saç maskesi hatta saç ürünleri için biraz bütçeyi zorlamak gerekiyor. En azından bizim için market ürünleriyle bu iş zor. Ben seneler evvel Lorealin profesyonel serisini kullanmış ve fayda görmüştüm. Fakat bu güne kadar en sevdiğim maske Phyto'nun kuru saçlar için olan maskesi oldu. Ben de yılbaşına doğru ona geri döneceğim sanırım. Umarım bir yok buluruz çünkü, aramak cidden zor...
Kocaman öpüyorum ben de❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Gilssi marka olarak ben de seviyorum, siyah serisi de favorim😊 Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Gökçe, günde 3,5 lt içiyorum, yakında patlayacağım😂😂😂😂 Valla ne yapacağımı şaşırdım😃😃

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Ne yazık ki öyle, bir maskeden beklenti parlaklık vermesinden fazlası olmalı🙂

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Benim ki çok dişli sayılmaz, sadece bol neme ihtiyacı var kendilerinin😃😃 O maskeyi bulan yazsın Kübra😃😃

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Benim saçlarım da hala sülfatsız şampuana alışamadı Filiz Hanımcım, tamamen organik ürünlerden benim de umudum yok ama en azından SLS olmasın diyorum😊 Bu maske bana istediğim nemi hiç vermedi😊😊

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

😃 Umarım siz memnun kalırsınız😃😃

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Saç diplerime de nem vermedi Deryacım, sonuç hüsran😃

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Bunda dipten uca uygulayın diyor Nilgün Hanımcım ama yetmedi bana🙂 Mor ambalaj candır, değil mi?!❤️❤️

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için😊😊 Beni takip eden tüm blogger arkadaşlarımı mutlaka takip ediyorum ben de😊😊

Yanıtla
avatar
Blana K
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Gözdem siyahı benim de favorim, gerçekten memnun kalmıştım😊 Zaten biz seninle güzel bir ikiliyiz😍😍 Bu mor serisinin maskesi siyahı gibi nem vermiyor, aklında olsun😊 Bakalım sen sevecek misin??

Yanıtla
avatar
Kore Fenomeni
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Blana Gliss markasını saçlarım çok seviyor, en iyi o geliyor -siyah olanlar kremi, şampuanı- ama bunu denememiştim. ben de arıyorum o parlaklığı yaa, bi deneyeceğim, nem sıkıntı değil =)))

Yanıtla
avatar
Fatma Gökmen
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Gliss <3 <3 <3

Ben saç maskesi kullanmıyorum ama Gliss krem ve spreylerini çok beğeniyorum <3

Yanıtla
avatar
Kübra Gülen
AUTHOR
11 Eylül, 2016 Sil

Guzel bir yazi olmus canim benim ellerine saglik hic kullanmamistim ama artik bir fikrim var yazin sayesinde 😊

Yanıtla
avatar
berilla
AUTHOR
13 Eylül, 2016 Sil

Kremiyle birlikte kullanılınca mükemmel bir sonuç verdiği kesin :)

Yanıtla
avatar
Lerzan Kara
AUTHOR
14 Eylül, 2016 Sil

benim saçımda yağlanma yapmıştı ve bırakmıştım ben de kullanmayı :(

Yanıtla
avatar
makyajdergim
AUTHOR
14 Eylül, 2016 Sil

Çok güzel bir yazı olmuş:) Bloğunuzu takipe aldım sizide sayfama beklerim:)

Yanıtla
avatar
15 Eylül, 2016 Sil

Candır tabi. Mutlulukla kullan canım. İyi bayramlar...

Yanıtla
avatar
15 Eylül, 2016 Sil

Markanın tüm serilerinde kokular muhteşem ama içerik olayını öğrendiğimden beri market tiği denilen şamuan saç kremi maske vs ürünleri kullanamıyorum. Arada birinde görüp kokusu için niyeti bozsam da birkaç tel kalmış saçlarıma kıyamıyorum:))

Yanıtla
avatar
Ecem Şirin
AUTHOR
15 Eylül, 2016 Sil

Merhaba,blogunuzu takibe aldım sizi de beklerim ! :) dortmevsimmakyaj.blogspot.com.tr

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Blanacım acaba uygun saç tipi olmadığından mı işe yaramadı yorumlardan okuduğum kadarı ile farklı bir rengin de olan ürün iyi gelmiş her saç tipine ayrı mı çıkardılar ki.
(Geçmiş olsun canım aman dikkat et bel ağrısı deyip geçme sakın)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

İyi bayramlar Nilgün Hanımcım <3 <3

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Kore Fenomeni, nem sıkıntı değilse bir deneyebilirsin, benim mat saçlarımı bir nebze canlı gösterdi. :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Gliss'in durulanmayan sıvı saç kremlerini ben de seviyorum Fatmacım :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Çok teşekkür ederim Kübra'cım :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Beğendiğinize çok sevindim :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Bana da yeterli gelmedi :-/ Yorumunuz için çok teşekkürler :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Çok teşekkür ederim :) Ben de takibe aldım sizi :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Ben de artık market şampuanlarına tövbeliyim Nihal Hanım :) Dürüst olmam gerekirse, arada merakıma yeniliyorum ama özellikle şampuan ve maskede titiz davranmaya çalışıyorum. :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Teşekkür ederim, ben de takibe aldım sizi :)

Yanıtla
avatar
16 Eylül, 2016 Sil

Hatice Hanımcım, benim saçlarım çok kuru, sanırım bu yüzden yeterli gelmedi. Arkadaşların bahsettiği siyah renkli olanı çok kuru saçlar için ve ondan ben de memnun kalmıştım. Gliss'in farklı amblalaj renklerinde, farklı saç tipleri için serileri var. Ben bu mor olanı merakıma yenilip satın almıştım. :)
Çok teşekkür ederim, bugün daha iyiyim. :) <3 Klimadan oldu sanırım, üzerine uzun yol da çekince iyice arttı ağrı. :-/

Yanıtla
avatar
sihirli mavi
AUTHOR
20 Eylül, 2016 Sil

Markayı seviyorum ama bazı ürünlerini çok severken bazılarından nefret edebiliyorum. Değişik bişiy :)

Yanıtla
avatar
Ayşe Çolak
AUTHOR
29 Mart, 2017 Sil

Merhaba,
Eczaneden aldığım zigavus aloe veralı saç bakım maskesini önerebilirim.Saçımda kabarma, kırık, yıpranma olmuyor.Çok iyi bakım sağlıyor..

Yanıtla
avatar
ayşe
AUTHOR
16 Haziran, 2017 Sil

aklımda olan bir saç maskesiydi yazı için teşekkürler :)

Yanıtla
avatar