Avene Termal Su

Ağustos 28, 2017 12 Comments A+ a-

Merhaba...

Bu yazımda Avene termal sudan bahsedeceğim.
Termal sular, her gün aksatmadan kullandığım ürünler... Nemlendiricimden önce, cildimi rahatlatmak için, makyajımdaki pudralı görüntüyü almak için, makyaj süngerlerimi ıslatmak için, sıcak yaz günlerinde serinlemek için, cildimdeki ani kızarıklıkları rahatlatmak için hatta tonik olarak bile kullanıyorum. Dürüst olmam gerekirse, termal sularla ilgili özellikle bir marka tercihim yok. Satın alacağım zaman, bütçeme en uygun gelen seçeneği tercih ediyorum.

Termal su

Avene termal su, muadili ürünler içerisinde en sevdiklerimden biri... Bir indirim döneminde büyük boyu çok avantajlı bir fiyata düşünce satın almıştım. Bu boyuyla ilgili püskürtme mekanizmasının bozulduğuna dair yorumlar okusam da, iki şişe bitirmeme rağmen bu konuda hiç sorun yaşamadım.
Avene termal suyun en sevdiğim yanlarından biri, ürünü yumuşak, ince ve homojen şekilde püskürten şişesi... Makyajımın üzerine sıktığımda homojen dağılım sağlayabiliyorum. Hem büyük boyunda hem de standart boyunda bu özelliğinden çok memnun kaldım.

Termal su

Avene termal suyun makyaj sabitleme özelliği bence yok ancak, makyajı gerçekten çok doğal bir görünüme kavuşturuyor. Cilt bakımımda, cildimi nemlendiriciye gayet güzel hazırlıyor. Gerektiğinde, anlık nem vermek için de ideal bir kurtarıcı görevi görüyor. 
Avene termal suyu ve Avene ürünlerini dermokozmetik satan eczanelerde ve online satış sitelerinde bulabilirsiniz. 

Sevgilerimle...

12 yorum

-yorum
Basak Celik
AUTHOR
28 Ağustos, 2017 Sil

Avene'i ben de seviyorum; hatta neden bilmiyorum ama, en sevdiklerim arasında yer alıyor. Onu Uriage takip ediyor. Güle güle kullan canım :)

Yanıtla
avatar
28 Ağustos, 2017 Sil

Tam pişti olmuşuz Blana'm 😀 Fikirlerimizin uyuşması çok mutlu etti beni. Benimkinin sprey kısmı bozuldu, dörtte biri kaldı içinde. Tam da fiyatlara bakıp yenisini almak için araştırıyordum, Uriage markasını gördüm. Daha önce hiç kullanmamıştım, onu deneyeceğim. Çok öpüyorum canımmm.

Yanıtla
avatar
audrey
AUTHOR
28 Ağustos, 2017 Sil

En sevdiğim ama diğerlerini denemekten de geri durmuyorum yani 😄😄

Yanıtla
avatar
Locosmetico
AUTHOR
28 Ağustos, 2017 Sil

Avene ürünlerini severim ben. Denemek lazım

Yanıtla
avatar
mary
AUTHOR
28 Ağustos, 2017 Sil

Yaz aylarında en serinletici ve en güzel ürünlerden biri bence Blana'mmm :D Ben de çok sevdim, çok öpüyorum güzel gözlümm :))

Yanıtla
avatar
29 Ağustos, 2017 Sil

Çok severek kullanıyorum ben de. Evet büyük boylarda püskürtme sorunu yaşandığını ben de duydum ama hiç yaşamadım. Küçük boylarla tek farkı, küçük olanların püskürtme gücü daha fazla.

Yanıtla
avatar
30 Ağustos, 2017 Sil

Başak'cım Uriage bende de var ama açmadım, Avene bitince ona geçeceğim. Umarım ki, ben de severim (sen sevdiysen kesin gibi). Çok teşekkür ederim, öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
30 Ağustos, 2017 Sil

Bu yazılarda öyle oldu Gökçe'm :) Fikirlerimizin uyuşmasına ben de sevindim. Benim üç şişemde de sprey kısmında sorun olmadı. Uriage bende de var, Avene bitince ona geçeceğim. Ben de çok öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
30 Ağustos, 2017 Sil

Yenileri deneme merakı hangimizde yok ki İrem'cim :) Çok sevgiler...

Yanıtla
avatar
30 Ağustos, 2017 Sil

Bu misti bayaca seviyorum. Markayı da öyle... Çok sevgiler...

Yanıtla
avatar
30 Ağustos, 2017 Sil

Senin de beğenmene çok sevindim Mary'im :) Kocaman öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
30 Ağustos, 2017 Sil

En sevdiğim termal su benim de Avene... Püskürtme sorununu ben de hiç yaşamadım ama çok duyuyorum. Bayadır hep büyük boyunu alıyorum, sanırım bu boyla da devam edeceğim.
Çok sevgiler...

Yanıtla
avatar