H&M Precision Sponge Makyaj Süngeri

Kasım 03, 2017 16 Comments A+ a-

Merhaba...

Günlük makyajımda neredeyse her zaman makyaj süngerlerinden yardım alıyorum. Piyasada bulunan farklı makyaj süngerlerini denemeyi de seviyorum. Bugün, çokça övülen hatta bir ara hiç bir yerde bulunamayan H&M Precision Sponge makyaj süngeri ile ilgili düşüncelerimden bahsetmek istiyorum.

HM makyaj süngeri

HM'nin beyaz renkli bu makyaj süngeri; yumurta biçimli, uç kısmı sivri, oldukça yumuşak yapılı bir ürün... Orta kısmında halka şeklinde bir kabartısı var. Daha yıkamadan bile yapısının yumuşaklığından çok konforlu bir uygulama yapacağını anlayabiliyorsunuz. 
H&M Precision Sponge makyaj süngeri, ıslattığımda bayaca şişiyor ve çok daha yumuşak bir dokuya kavuşuyor. Uygulama yapması gerçekten çok başarılı ve yapısı sayesinde de uygulama sırasında cilde verdiği his çok güzel... Likit fondöten ve kapatıcıları homojen şekilde cilde yayıyor ve hızlıca uygulama yapmama olanak sağlıyor. Pudra ürünlerle de performası gayet iyi... Bunu yaparken her sünger gibi, bir miktar ürün emiyor ve ürünlerin kapatıcılığını azaltıyor.

HM makyaj süngeri

HM makyaj süngeri bir çok kişi tarafından Beauty Blender'a muadil gösteriliyor. Bana soracak olursanız, iki sünger birbirlerine muadil değiller. Çünkü, bana göre iki ürünün muadil olabilmesi için, her açıdan bire bir aynı özellikleri göstermeleri gerekir. Beauty Blender, HM süngerden daha az ürün emiyor ve çok daha uzun ömürlü... Bununla birlikte, her iki sünger de yumuşacık ve çok güzel şişiyorlar ve uygulama performansları da oldukça başarılı.

HM makyaj süngeri

HM makyaj süngerinin benim için en olumsuz yanı, kullanım ömrünün çok kısa olması... Sünger, çok kısa sürede hamurlaşmaya ve plastikleşmeye başladı ve eski performansını kaybetti. İki-iki buçuk ay sonunda da kullanım ömrünü yitirdi. Bu süre içerisinde, haftada en az üç gün bu süngeri kullandığımı da söylemeliyim

HM makyaj süngeri

Eğer benim için, nerdeyse her gün makyaj yapıyor ve sünger kullanıyorsanız HM sünger kullanım ömrünün kısalığı nedeniyle tercih etmeyebilirsiniz ancak; arada sırada ten makyajı yapanlar için bence çok iyi bir alternatif olabilir. Ben kullandığım süre içerisinde, en azından ilk bir ay boyunca çok memnun kaldım.

HM makyaj süngeri

H&M Precision Sponge makyaj süngerini HM mağazalarında oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Eskisine kıyasla çok daha kolay bulunduğunu da söylemeliyim. 

Sevgilerimle...

16 yorum

-yorum
Basak Celik
AUTHOR
03 Kasım, 2017 Sil

Valla bence de Beauty Blender'ın muadili yok. Diğerleri ya fazla ya az yumuşak, ya da kullanım ömürleri BB'nin en çok yarısı kadar. 2 sene önce aldığım BB hala taş gibi valla. Birinin 10 TL, diğerinin 60 TL olması kararımı pek etkilemiyor :) Çok iyi bir yazı olmuş, eline sağlık canım! Öperim!

Yanıtla
avatar
audrey
AUTHOR
03 Kasım, 2017 Sil

bu presicion sünger diye mi geçiyor ben de aynı isimle daha sert kontur uygulamaya müsait keskin köşeleri olan bir sünger almıştım.. H&M süngerlerden çok memnunum genelde ben de..

Yanıtla
avatar
03 Kasım, 2017 Sil

Merakımdan aldım bu süngerlerden . Arada makyaj yaptığım için uzun süre gider bende :))

Yanıtla
avatar
Ause Esua
AUTHOR
03 Kasım, 2017 Sil

Blanammm benim de çok sevdiğim ve stoklarda buldukça aldığım bi sünger. Hm süngerleri arasında en cok beğendiğim diyebiilirim. Hamurlaştığı konusunda cok haklısın, ömürleri kısa oluyor. Hm nin yine baska tipte bi süngeri çabuk hamurlaşmıştı ve yırtılıp küf yapmıştı dikkatli temizlememe rağmen. fiyatına göre ise gayet iş görür bi ürün. her gün makyaj yapanlar için ideal değil bencede ^^ emeğine sağlık şahane bi yazı olmuş <3

Yanıtla
avatar
04 Kasım, 2017 Sil

hm den hiç büyük sünger almadım, öyle çok çeşit var ki hiç karar veremedim, başka türlerinden aldım :D :D eline sağlık canım =)

Yanıtla
avatar
Glam Sight
AUTHOR
04 Kasım, 2017 Sil

H&M süngerler yumuşaksa çok güzel oluyorlar ama dediğin gibi kullanım ömürlerinin kısalığı insanı üzüyor. Arka arkaya alıp bir Beauty Blender sünger parası harcıyoruz ve 5-6 süngerin ömrü 1 BB'nin ömrüne denk geliyor. Tabii bu, sünger merakı ve deneme arzumuzu frenlemeye yetiyor mu? Asla! 😂😂
Güle güle kullan Blanam,
En pufidik süngerler senin olsun ❤️❤️
Öperim çok!
Zeynuş

Yanıtla
avatar
Derya
AUTHOR
06 Kasım, 2017 Sil

Bu spngerler renkli renkli çok tatli oluyor. Ben makyaj yapmadigim için bakip bakip alamadigim ürünlerden 😄

Yanıtla
avatar
06 Kasım, 2017 Sil

Meşhur sünger hep olumlu yorumlar okuyorum, güle güle kullan :)

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

Başak’cın BB nin muadili bence de yok ve o fiyatı da hak ediyor. Ben açıkçası artık pek macera aramayıp BB ile devam etmeyi düşünüyorum. Çok teşekkür ederim canım, öpüyorum💐

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

HM nin denediğim tüm süngerleri baya yumuşaktı İrem’cim, ilk kullanımlarda da iyi iş çıkarıyorlar😊 Sevgiler💐

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

Arada makyaj yapıyorsan, senin için iyi bir tercih olmuş Nilüfer’cim😊 Sevgiler💐

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

Ausem tamamen aynı fikirdeyiz😊 Her gün kullandığım için çok çabuk ömrünü doldurdu ama ilk başlardaki performansını çok sevdim😊 Öpüyorum seni❤️

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

Çok teşekkürler Evrim’cim😊

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

Zeynuşum çok haklısın, sırf meraktan 5-6 süngere bir BB parası veriyoruz ama onlar bir BB etmiyor. Ben artık mümkün mertebe BB ile devam edeceğim ama merakıma yenilirsem de şaşırmam tabi😃
Çok teşekkür ederim Zeynuşum, kocaman öpüyorum❤️

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

Teşekkürler Derya’cım😃

Yanıtla
avatar
29 Kasım, 2017 Sil

Teşekkürler Yeliz’cim💐💐

Yanıtla
avatar