Catherine Arley Silky Touch Pudra

Kasım 16, 2016 34 Comments A+ a-

Merhaba...

Bugün, kullandığım ilk pudradan bahsedeceğim. Bu açıdan, benim için çok özel bir yazı olacak... Catherine Arley Silky Touch pudra, üniversitede makyaj yapmaya başladığım ilk zamanlarda, sahip olduğum ilk makyaj malzemesiydi. Bugün, bu pudra, koleksiyonumda olduğu için çok mutluyum.

http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Catherine Arley, ben öğrenciyken Samsun'da 1 milyonculardan tutun, kozmetik marketlere kadar her yerde satılırdı. Oturduğumuz evin hemen alt caddesinde 1 milyoncu dediğimiz, aklınıza ne gelirse satan bir dükkan vardı. İçerisine girdiğimizde aldığımız ilk koku, Catherine Arley pudranın mis kokusu olurdu. Seneler sonra, pudrayı elime alıp, aynı kokuyla karşılaşmak muhteşem bir duygu... Garip gelebilir ancak, insan duygulanıyor.

Catherine Arley Silky Touch pudra, hatırladığım eski siyah ambalajında üretilmiş. Alışveriş yaparken, pudra seçeneklerinin arasında gördüğüm refil transparan pudrayı da sepete atmıştım ancak, birden fazla, açıktan koyuya renk seçeneklerinin olması pudranın transparanlığı konusunda beni şüpheye düşürmüştü. Ürün elime geçtiğinde, şüphelerimin yersiz olmadığını anladım. Bu refil pudra, klasik Silky Touch pudrayla aynı... Sadece ambalajları ve numaralandırmaları farklı, bunun dışında kokuları, yapıları itibariyle aynı pudralar... 

http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Catherine Arley Silky Touch pudra, yoğun çiçeksi kokulu bir ürün... Oldukça parfümlü olduğunu söylemeliyim. Bendeki rengi 1, ürünün en açık rengi; refil versiyonunda karşılığı 70... Kalın yapılı bir pudra değil ancak, incecik bir dokusu da yok. Bu, kapatıcı özelliği olan bir pudra... Makyajınızın, altına uyguladığınız fondöteninizin rengini değiştiriyor. Tek başına uygulayarak da kapatıcılık elde edebilirsiniz. 

Ürün, fazlaca tozutuyor. Fırçaya aldıktan sonra da, mutlaka fırçamı silkeleyip fazlasını atıyorum ki, ürünü fazla uygulamayayım. Çünkü, benim kuru cildimde un kurabiyesi görüntüsünü çok kolay oluşturabiliyor. 

http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Ben pudraları çok ince bir şekilde, sadece makyajımı sabitlemek için kullanıyorum. Catherine Arley, makyaj sabitlemede fena iş çıkarmıyor. Ancak, bence The Balm Sexy Mama transparan pudrası yada Rimmel London kadar iyi değil... Cildiniz karma-yağlıysa gün içerisinde tazeleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yine de iş görüyor. Göz altı kapatıcısını sabitlemek içinse çok uygun olmadığını düşünüyorum. Göz altı kapatıcısını sabitlemek için, transparan pudra yada çok daha ince yapılı pudralar kullanmak bence daha uygun... 

Catherine Arley pudrayı, göz kapaklarında, damarlı görüntüyü gidermek ve düzgün, eşitlenmiş bir baz oluşturmak için de kullananları görünce, ten rengi bir far yerine denedim. Bence, bu şekilde de kullanılabilir. 

http://kirmizirujlublog.blogspot.com.tr/

Catherine Arley Silky Touch pudra, 14 gr ( refil olan versiyonj 17 gr), kutusunun kapağında bir aynası ve bence kullanılması mümkün olmayan bir sünger aplikatörü var. Ben üniversitedeyken bu süngeri kullanıyordum, itiraf ediyorum ama o zaman yaptığım korkunç makyajı bugün yapsam, gören arkasına bakmadan kaçacağından İstanbul ıssız bir şehir haline dönüşebilir. Hele ki, o kaş, göz, dudak, yanak komple mor hallerimi hatırladıkça hem gülüyor hem dehşete düşüyorum. 

Pudranın ambalajının çok kalitesiz olduğunu da söylemeliyim. Plastiği daha elimde kırılacakmış gibi geliyor ancak, fiyatını düşünürsek bu beklenmedik bir durum değil. İçeriğinin de hiç iç açıcı olmadığını söylemeliyim. Catherine Arley Silky Touch pudra, ilk göz ağrım olması sebebiyle, yine de sevdiğim, bana güzel günleri anımsatan bir ürün... Geçmişten gelen tatlı bir rüzgar gibi... Sıklıkla kullanmasam da, elimin altında bulunması hoşuma gidiyor. 

Catherine Arley'in online satış sitesinden 15 TL'ye satın alabilirsiniz. Refil olanı 17 gr,  fiyatı ise, 10 TL... Paketlemeyi de gayet güzel ve sağlam yapmışlardı.

Sevgilerimle...

34 yorum

-yorum
16 Kasım, 2016 Sil

kokulu şeyleri sevsem de loreal den memnunum böyle giderim gibi me geliyor.. sivilce de yapmadı şuana kadar :))) güle güle kullan canımm

Yanıtla
avatar
16 Kasım, 2016 Sil

Catherine Arley benim de sahip olduğum ilk pudra ve vazgeçemediğim rujumdu. Nostalji yaptım şimdi :))

Yanıtla
avatar
Basak Celik
AUTHOR
16 Kasım, 2016 Sil

Hahah nostalji yapmışsın Blana'cım :) benim aldığım ilk pudra Yardley markasına aitti; neden pudra alıyor olduğum konusu tamamen bir muamma tabii :))) Far olarak kullanmak mantıklıymış yalnız. Güle güle kullan/kokla. Öpüyorum çok!

Yanıtla
avatar
sihirli mavi
AUTHOR
16 Kasım, 2016 Sil

Tam nostalji olmuş gerçekten. Benim de ilk rujum, ilk cilt temizleme ürünüm CA idi :)
Hey gidi günler...
Güle güle kullanın :)

Yanıtla
avatar
Derya
AUTHOR
16 Kasım, 2016 Sil

Bana göre çok açik rengi benim cilt rengime ürün uydurmak mesele.

Yanıtla
avatar
audrey
AUTHOR
16 Kasım, 2016 Sil

bütün kusurlarına rağmen çok sevdiğim bir marka ve onun en sevdiğim ürünüdür bu. kokusuna ciddi olarak bayılırdım hala var galiba evde ama bendekilerin ambalajı değişik altın renkli detayları var başka bir seri olabilir .. gerçi onlar da aynı şekilde güzel kokuyor ve kapatıcı.. :-))

Yanıtla
avatar
Oh Lady Mania
AUTHOR
16 Kasım, 2016 Sil

Looks like an amazing product <3

Yanıtla
avatar
16 Kasım, 2016 Sil

Hatırlıyorum o kokuyu Blana, çok severdim :)

Yanıtla
avatar
Benim Tutkum
AUTHOR
17 Kasım, 2016 Sil

Gençlik kokan ürünlerden.. Hala yaşıyoruz ölmedik, bundan sonrada ölmeyiz sanıyorum kullansak :) Şaka bir yana çekmecede varlığı bile insanın içini okşuyor canım arkadaşım katılıyorum <3 <3

Yanıtla
avatar
Filiz Şahin
AUTHOR
17 Kasım, 2016 Sil

Bu marka benim içinde oldukça nostaljik.Lise yıllarımda pata krem fondöteni ile yüzümü bolca boyamıştım ;)))

Yanıtla
avatar
17 Kasım, 2016 Sil

ya eline sağlık Blanacım =) bu marka hepimizin ilk makyaj malzemelerinde olan bir marka. benim de ilk ojem ve rujum yanılmıyorsam bundandı =) cart kırmızı ruj ve oje. ben de aynı senin gibi o yaşta nasıl sürüyormuşum ya da kimse neden uyarmamış diyip gülme krizine giriyorum :D ama herkesin başına gelen bir şey bu :D neyse ki deneyimliyim kızım olursa ileride yapma etme diyeceğim :D
güle güle kullan <3

Yanıtla
avatar
Glam Sight
AUTHOR
18 Kasım, 2016 Sil

Ya ben bunu lisede nasıl nasıl nasıl kullanmadım?! Oysa ne güzel bembeyaz; tenimden 5 ton koyu olmayınca kullanamadım herhalde ahahhaha!
Bazı ürünler sırf andaç; hiç kullanılmayacak, tercih edilmeyecek olsa da her gözüne çarptığından bir tebessüm sebebi oluyor, bu bile bulundurmak için çok geçerli bir sebep!
Öpüyorum çok,
Zeynep

Yanıtla
avatar
Seher
AUTHOR
18 Kasım, 2016 Sil

Bir zamanlar fondöteni veya gözaltlarını sabitlemek nedir onu bilmediğim geldi aklıma :) Yazı çok hoş bir tebessüm bıraktı bende. Ellerine sağlık. Sevgiler :)

Yanıtla
avatar
18 Kasım, 2016 Sil

Hemen hemen hiç pudra kullanmıyorum desem doğrudur. Genellikle elim hep fondötende. Zaten kuru cildim var bir de pudra ile kurulaştırmıyayım diye düşünüyorum bilmem yanlış mı düşünüyorum Blanacım.

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Kendine uyanı bulunca en iyisi vazgeçmemek Merve'm... :) Çok teşekkür ederim canım benım :)

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Ben de bakınca hep nostalji yapıyorum :)

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Başak'cım benim yüzüme sürdüğüm pudra miktarını görseydin, un fabrikasında çalışıyorum sanırdın :)) Far olarak iyi oluyor, o yöntem benim de hoşuma gitti. Zaten şu refil olan bitsin, peşine de altın kapaklıyı da almışım, peşine de.... :D Ne var ne yok almışım ya... :) Bu klasik pudramı müzelik olarak saklayacağım :) Teşekkür ederim, kocaman öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Gerçekten o günleri hatırlayınca hep gülümsüyorum. CA eski bir arkadaş gibi resmen :)
Çok teşekkür ederim <3

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Ben çok beyaz tenliyim Derya'cım, dolayısıyla kendime uygun en açık tonları satın alıyorum. Bu pudraların koyu renkleri de var, sanırım 5-6 farklı tonlarını bulmak mümkün :)

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Ben de markayı çok seviyorum İrem Hanımcım, pudranın kokusu çok güzel :) Altın detaylı olanı da var bende, bu yazdığım orjinal serisinden, sizdeki altın kapaklılar daha yeni üretim sanırım. Ben daha onu denemedim ama bana bundan daha ince yapılıymış gibi geldi. :)

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Ben de bayılıyorum Gökçem, eskilerden bir rüzgar gibi, değil mi?! :)

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

İlk pudram Goncam, hatırlaması bile güzel vallahi :) O kadar kat kat pudrayla ben iyi hayatta kalmışım ya :) Gerçekten koleksiyonda var olması yeter, zaten siyah kapaklı orjinal olanı hiç kullanmayı düşünmüyorum artık :) Anı olarak saklayacağım <3 <3

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Filiz Hanımcım, o yaşlarda sanırım hepimizin yaptığı makyaj değil, boyanmaktı :))) Ben kendimi hatırlıyorum da, şaka gibiyim :)))

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Teşekkür ederim Evrimcim :) Bizim orada bir de mor modası çıkmıştı :) Hayal et cümbüşü... Düşününce ben de gülme krizine giriyorum :) Komple surat mor :))) On kat pudra... Annem çok üzülürdü, çok makyaj yapıyor diye, halbuki ben kendimi çok doğal buluyordum :D
Öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Zeynep'cim, demek ki, senin mua yüzüne canlılık katmaz diye önermedi :) Turuncu iyidir dedi :))) Ay koptum :)
Cidden anılık olarak o siyah kapaklıyı saklayacağım ben, baktıkça gülüyorum :D
Ben de kocaman öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

sabitlemek neydi ki zaten :) Bol pudra, mavi far, kırmızı ruj... Tamamdır, sirke gidebiliriz :) Ama çok eğlenceli ve güzel günlerdi.
Çok teşekkürler, sevgilerimle...

Yanıtla
avatar
19 Kasım, 2016 Sil

Nilgün Hanımcım, ben de kuru ciltliyim ve sadece çok ince yapılı pudraları sabitleme amaçlı kullanıyorum. Doğrusunu yapıyorsunuz, bu tarz pudralar bizim için pek uygun değil. Ben sırf anı olsun diye aldım bu pudrayı da... :)

Yanıtla
avatar
mary
AUTHOR
20 Kasım, 2016 Sil

Blana'mm öyle güzel bir yazı çıkmış ki ortaya ilk makyaja başladığım yılları anımsadım :D Kapatıcı özelliği bulunan pudraları günlük hayatta sıklıkla kullanıyordum geçen sene ama artık elim gitmiyor özellikle kış geldiğinde nemlendirci sürüp çıkıyorum, ten makyajı yapmak istemiyorum -ruhsal bunalım belirtisi belki de- emeğine sağlık güzelliğim öpüyorum çook <3 :))

Yanıtla
avatar
Ause Esua
AUTHOR
20 Kasım, 2016 Sil

Blanammm belki hayal kuruyorumdur amma bu pudraya olan ilgini bikaç yazında okudum sanki ya da sen bana söyleidn bilemedim :D bi şekilde aklıma yer etmiş pudra. bu markanın hiç bi ürününü kullanmadım- senin güzel yazın sağolsun belkide deneyeceğüüüümmm - sonn cümlelerin ise güldürdü beni Blanammm hepimizin abuk sabuk dolaştığı dönem var dimi - test etmişim bi güzel :D emeğine sağlık <3

Yanıtla
avatar
20 Kasım, 2016 Sil

Ausem mutlaka konuşmuşuzdur :) Bizim sohbetler bitmiyor çünkü keyifli olunca :)) Ay sorma Ausem, neydi benim o hallerim :) Çok teşekkür ederim kuzum <3

Yanıtla
avatar
20 Kasım, 2016 Sil

A very interesting post !!! I like your blog and for this I stay as follower, I hope you follow me too!!!
We'll be in touch!!!!

Yanıtla
avatar