Catrice Pret-A-Lumie're Tekli Farlar (010 Creme Brune-020 Pret-A-Perle)

Nisan 24, 2017 23 Comments A+ a-

Merhaba...

Bu zamana kadar çok fazla ürününü kullanmamış olsam da, satın aldığım Catrice ürünleri içinde memnun kalmadığım pek olmadı. Bugün bahsedeceğim Catrice Pret-A-Lumiere farlara standda bir kaç kez baktıktan sonra, dayanamayıp iki rengini satın aldım.

Catrice tekli far

Catrice Pret-A-Lumiere farların yapıları çok yumuşak ve incecik... Kadife gibi bir dokuya sahipler ve tamamen sıkıştırılmadıkları için tozlanmaya çok müsaitler. Yapıları, hafifçe sıkıştırılmış ve preslenmiş pigment gibi... Fırçaya ya da parmağınıza aldığınızda o pigment yapısını rahatça gözlemleyebiliyorsunuz.

Catrice tekli farlar

Catrice'in bu farları, tek başlarına da renklerini veriyorlar ancak, bir far bazıyla gerçekten pigment patlaması yaşamanız mümkün. Ben bazsız göz makyajı yapmıyorum, dolayısıyla bazsız performanslarını ölçme şansım hiç olmadı. Bir far bazıyla; tüm gün renklerini koruyorlar, göz kapağımda çizgilenmiyorlar ve oldukça kalıcılar.

Catrice tekli farlar

Catrice tekli farları kullanırken, en iyi performansı yassı bir fırça kullanıp, tampon hareketlerle farı göz kapağıma uygulayıp ardından dağıtarak elde edebiliyorum. Uygulama sırasında toz toz bir görüntü oluşması sizi korkutmasın, o minik tanecikler kolayca dağılıp pürüzsüz, homojen ve pigmentli bir görüntü alıyorlar. 

Catrice tekli farlar

Catrice Pret-A-Lumiere farların, bana yaşattığı tek olumsuz durum; tamamen sıkıştırılmamış olan yapıları sebebiyle, uygulama sırasında dökülme yapmaları... Ten makyajımı sona bırakarak bu sorunu aşıyorum. Uygulandıktan sonra ise, gün içerisinde dökülme yapmıyorlar

Catrice 010 creme brune

Bendeki ilk renk olan 010 Creme Brune harika bir bakır rengi... Bu tonları ne kadar sevdiğimi, beni bir süredir okuyanlar bilirler. Sedefli bir yapısı var ve sim içermiyor. Tek başına bile, bence günlük makyajlar için yeterli olabiliyor. Tüm göz kapağıma uygulayıp, katlanma bölgesini bronzerımla hafifçe geçtiğimde günlük kullanımda bana yeterli olan sonucu elde edebiliyorum. Yanına koyu kahve tonlarda farlar ekleyerek de, iddialı göz makyajları yapabiliyorum. 

Catrice Creme Brune

Bendeki diğer renk ise, 020 Pret-A-Perle, sedefli bir şampanya rengi... Bence, bu renk de günlük olarak kullanılabilecek, aydınlık makyajlara çok yakışacak bir ton... Hem eyelinerlı makyajlarla hem de tek başına çok güzel bir görüntü veriyor. Creme Brune rengiyle de çok uyumlu olduğu için, iki farı birlikte sıkça kullanıyorum. Cilt tonunuzla uyumluysa, incecik yapısıyla aydınlatıcı olarak bile kullanılabilir. Ben fotoğraftaki makyajda, Creme Brune'nin üzerine daha aydınlık bir görünüm vermesi için kullandım. 

Catrice pret-a-perle

Catrice'in "Long Lasting Eyeshadow" olarak tanımladığı Pret-A-Lumiere farlar yapıları ve pigmentasyonlarıyla gerçekten beğenimi kazandılar. Çok kolay dağılıyorlar ve yanlarına eklenen farlarla kolayca karıştırılabiliyorlar. Markanın uzun süre kalıcı iddiasına da katıldığımı söylemeliyim. 

Cartice pret-a-perle

Kare şeklinde dizayn edilmiş, oldukça sağlam mika ambalajlı Catrice Pret-A-Lumiere tekli farlar 2 gr ürün içeriyorlar. Açıldıktan sonra 30 ay kullanım ömürleri var. Ambalaj üzerindeki şeffaf pencereden ürün rengini görebiliyoruz ve gayet sağlam kapanıyorlar. Çantaya atmaya uygun olduklarını ancak, çok yumuşak yapıları sebebiyle de korunaklı gözlerde tutulmaları gerektiğini düşünüyorum. Ambalaj tasarımları ve farların üzerindeki "Lumiere" kabartmasıyla bana "highend ürün kullanıyorum" hissini verdiklerini de itiraf etmeliyim.


Catrice Pret-A-Lumiere tekli farlara ve tüm Catrice ürünlerine Rossmann mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle...

23 yorum

-yorum
Locosmetico
AUTHOR
24 Nisan, 2017 Sil

Ben de bir renk almıştım sanırım bu seriden. Catrice in tekli farlar ı bence çok başarılı. Güle güle kullan. SEvgilerimle :)

Yanıtla
avatar
Basak Celik
AUTHOR
24 Nisan, 2017 Sil

Yaaaaa... niye okudum ki şimdi bu yazıyı acaba??? Of renkler, verdikleri parlak etki, gözde duruşu, her şeyi çook güzel Blana'm ya... Catrice indirimi bekleyeyim hihih :) Öperim canım, sevgiler!

Yanıtla
avatar
audrey
AUTHOR
24 Nisan, 2017 Sil

ay ikisi de çok güzel bayıldım bu tonlara zaafımız çok fena ne olacak bakalım :-))) güle güle kullan canım sevgiler :-))

Yanıtla
avatar
24 Nisan, 2017 Sil

Blana'm dokuları çok güzel görünüyor. Seçtiğin renkler de çok kullanışlı. Güle güle kullan canım :)

Yanıtla
avatar
Derya
AUTHOR
24 Nisan, 2017 Sil

Çok tatli renkler Blanacim 😊

Yanıtla
avatar
24 Nisan, 2017 Sil

Çok güzel renkler ��

Yanıtla
avatar
24 Nisan, 2017 Sil

Catrice farları çok seviyorum bu renkler de harika

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Bu renklere olan zaafımız ne olacak bizim Blana.. Her iki renge de bayıldım, yaptığın makyaja ayrıca bayıldım :)
Güle güle kullan, öpüyorum kocaman..

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Bu farları ben de çok sevdim :) Aynı fikirde olduğumuza çok sevindim. Teşekkür ederim. Sevgiler...

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Ehehehehe Başak'cım yapılarını senin de seveceğini düşünüyorum ama :D Rossmann indirim yapınca bence de bir bak, çok güzeller :) Kocaman öpüyorum ben de <3 <3

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Bu tonları görünce hiç dayanamıyorum İrem'cim, valla bu tonlara olan zaafımız feci yani. :) Çok teşekkür ederim, öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Gökçe'm testerlarına mutlaka bak, dokuları gerçekten çok iyi :) Çok teşekkür ederim, öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Çok teşekkür ederim Derya'cım :)

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Catrice farları ben de seviyorum, daha evvel bir paletini almıştım ve onu da beğenmiştim. Sevgiler...

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Bu tonları görünce hiç dayanamıyorum valla Gül'cüm :) Durumum vahim yani, ortak eğilimimiz :D Çok teşekkür ederim canımcım, öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
deeptone
AUTHOR
25 Nisan, 2017 Sil

ne havalı ismi vaar :)

Yanıtla
avatar
25 Nisan, 2017 Sil

Blanacım nasıl yakışmış bu renk. Gözleriinin rengi daha bir ortaya çıkmış sanki. Bu markayı hiç denemedim.

Yanıtla
avatar
Benim Tutkum
AUTHOR
26 Nisan, 2017 Sil

Bu tonlara bayılıyorum ya��❤ ne güzel durmuş göz kapağında renkler❤ güzel gözlerini bu vesileyle yine gördük sırf bunun için bunun şerefine alınır farlar ����❤ Buralara gelmesi umuduyla artık ���� Can arkadaşım emeğine sağlık, kocaman öpüyorum ������

Yanıtla
avatar
mary
AUTHOR
29 Nisan, 2017 Sil

Blana'mm instagramda gördüğümde gözlerimden kalpler çıktı :)) Renklerine bayıldım, mutlulukla kullan canımın içii, öpüyorum çok <3 :))

Yanıtla
avatar
06 Mayıs, 2017 Sil

Fransızca olunca havalı oluyor di mi :D

Yanıtla
avatar
07 Ağustos, 2017 Sil

En sevdiğim renkler. Catrice farları hiç kullanmadım. Bu renkler için bakacağım :))

Yanıtla
avatar