Post Top Ad

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion+

Merhaba...

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion+ benim yaklaşık dört senedir kullandığım ve bittikçe satın aldığım günlük nemlendiricim... Artık blog arşivimde bulunmasının zamanının geldiğini düşünüyorum.

Clinique DDML+

Clinique DDML+ markanın 3 aşamalı cilt bakım serisinin son üyesi... Ben bu serinin temizleyicisini sevsem de, toniğini çok fazla alkollü bulduğumdan kullanamamıştım. Bu nemlendiriciyi de, setle birlikte değil, hep tek başına kullandım. Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion+ çok kurudan kuruya dönük cilt tipleri için uygun bir nemlendirici... Cilde kaybettiği nemi vermeyi ve cildi güçlendirmeye yardımcı olmayı hedefliyor. Cilt yüzeyinde hızlıca yumuşak bir doku oluşturmayı, tüm gün cildi nemlendirmeyi vaadediyor.

Clinique DDML+

Clinique DDML+; sarı renkli, kıvamlı losyon yapısında ve neredeyse kokusuz bir ürün... Gerçekten çok yoğun nemlendirme etkisine sahip... Cildiniz çok kuru ya da kuru değilse kesinlikle ağır gelecektir. Ben bu ürünü sonbahar başlangıcından yaz başlangıcına kadar olan dönemde (havalar soğukken, cildimin en nemsiz ve sorunlu döneminde) kullanıyorum. Geçen seneye kadar hem gündüz hem gece kremi olarak kullanıyordum ancak, bu sene cildimin ihtiyaçlarının değişmesiyle sadece gündüz kremi olarak kullandım. 

Clinique DDML+

Clinique DDML+ 'ın tek hedefi cildi nemlendirmek ve benim cildimde bunu harika bir şekilde gerçekleştiriyor. Ürünün güneş koruması ve antiageing etkisi yok ve genç ciltlere de uygun. İki mercimek tanesi büyüklüğünde ürün tüm yüzüme ve boynuma yetiyor. Verdiği nemi tüm gün koruyor
Cilt bakım rutinimde, konu nemlendiricilerim olunca, kötü bir durum yaşamadığım ve cildime iyi geldiği müddetçe ürün değiştirme taraftarı değilim. Kışın iyice kuruyan, çatlayan ve soğuk havanın da etkisiyle egzamaya meyilli hale gelen cildimle, bu nemlendirici çok iyi anlaştığı için senelerdir değiştirmiyorum ve merak ettiğim başka bir ürün olursa yazın denemeyi tercih ediyorum. Bir dahaki sene için de, altına antiageing özellikli bir serum ile destekleyip yine gündüz kremim olarak kullanmaya devam edeceğim.

Clinique DDML+

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion+ 30 ml, 50 ml ve 125 ml olarak üç boyda satılıyor. Ben 125 ml, pompalı şişede satılan boyunu tercih ediyorum ve sabah-akşam kullanımda bu boyu bana 5-6 ay yetiyor. Diğer küçük boyları tüp ambalajda satılıyor. Bendeki 125 ml boyun pompalı, plastik şişede olması kullanım açısından da rahatlık sağlıyor.
İçeriğinde ne yazık ki, mineral yağ ve petrolatum bulunan Clinique DDML+; paraben, silikon ve parfüm içermiyor. Gliserin, susam yağı, arpa, üre, salatalık, ayçiçeği ve hyaluronik asit içermesi ile de beni memnun ediyor. 

Clinique DDML+

Benim çok memnun olduğum ve senelerdir kullandığım Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion+ 'ı çok kuru/kuru ciltli olanların denemelerini öneririm. Bu nemlendirici bazı ciltlerle anlaşamayıp sorun çıkarabiliyor, dolayısıyla ilk kez deneyecekseniz en küçük boyunu almanız ya da tester edinmeniz akıllıca olabilir. Açıkçası, ben kendisiyle oldukça mutluyum ve kısa vadede değiştirmeyi düşünmüyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi; bende sivilce, kızarıklık, komedon ve ya alerjik reaksiyona sebep olmuyor.

Clinique DDML+

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion+ ve tüm Clinique ürünlerini çeşitli kozmetik mağazalarından, Clinique mağazalarından ve markanın online satış sitesinden bulabilirsiniz.

Sevgilerimle... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Instagram'da @kirmizirujlublog

Güncelleniyor.