Korres Wild Rose 24-Hour Moisturising&Brightening Cream

Haziran 29, 2018 0 Comments A+ a-

Merhaba... 

Korres benim çok sevdiğim, genel olarak temiz içeriklere sahip bir Yunan markası... Markaya olan sevgimi çok iyi bilen canım arkadaşlarım Larcencielblog Başak'cığım ve Glamsight Zeynuşum geçen sene doğum günümde bana Korres Wild Rose 24-Hour Moisturising&Brightening Cream'i hediye ettiklerinde sevinçten havalara uçmuştum. Geçtiğimiz kış cilt bakım rutinimde gece kremi olarak kullanıp bitirdiğim bu nemlendiriciyi yorumlamak için bugün karşınızdayım. 

Korres nemlendirici

Korres Wild Rose 24-Hour Moisturising&Brightening Cream; ciltte uzun süreli nemlendirme sağlamayı ve cilt tonunu zaman içinde eşitlemeyi hedefleyen bir nemlendirici krem... Markanın ilk çıkan ürünlerinden olan Wild Rose nemlendirici krem, içerdiği antioksidanlar ve c vitamini ile ince kırışıklıklarla savaşırken cildin üst katmanı epidermisin genel dokusunu da düzeltmeye yardımcı olmayı vaadediyor. 

Korres nemlendirici

Korres Wild Rose nemlendirici krem; beyaz renkli, orta kıvamda bir ürün... Bir nohut tanesi kadar miktarı benim tüm cildime yetiyor. Oldukça hızlı emiliyor ve cilt üzerinde bir katman oluşturmuyor. Kremin hafif çiçeksi bir kokusu var ve bu koku beni hiç rahatsız etmediği gibi, ürünü uygular uygulamaz da kayboluyor. 


Korres nemlendirici

Korres Wild Rose 24-Hour Moisturising&Brightening Cream'i ben yukarıda da söylediğim gibi, gece cilt bakım rutinimde kullandım. Cildimi temizleyip tonikledim. Serumumu uyguladıktan sonra genellikle son adım olarak bu nemlendiriciyi kullandım. Zaman zaman cildimin durumuna göre üzerine yağ uyguladığım da oldu. Benim cildim çok kuru, egzamaya meyilli ve kızarık... Korres nemlendirici kremin cildimi rahatlattığını ve nemlendirdiğini söyleyebilirim. Düzenli kullanımda özellikle yanaklarımdaki kızarıklıkları yatıştırdı ve bu etkisinden bayaca memnun kaldım. Sabahları nemli bir ciltle uyanmak ise, beni memnun eden etkilerinden biri oldu. Bunun dışında ince kırışıklıklara bir etkisini ise, gözlemlemedim. 

Korres nemlendirici
Korres nemlendirici

Korres Wild Rose nemlendirici, kırmızı bir kavonozda satılıyor ve 40 ml ürün içeriyor. Ben kavonozda olan kremlere parmaklarımı değdirmediğim için, bir spatula kullanarak ürünü aldım. Açıldıktan sonra 6 ay kullanım ömrü olan bu nemlendiricinin son kullanma tarihini kavonozun altında okuyabilmemizse beni memnun etti. 

Korres nemlendirici

Korres Wild Rose 24-Hour Moisturising&Brightening Cream, içeriğinin ikinci sırasında gliserin içeriyor ve su bazlı bir nemlendirici... İçerik listesinde altıncı sırada okuduğum alkol denatla ise, beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattığını ve ürünü tekrar almama sebebim olduğunu da malesef söylemek zorundayım. Bununla birlikte; aloe vera, jojoba yağı, cilt hastalıklarına faydasıyla bilinen kındıra otu içeriyor. Kreme adını veren gül içerikleri ise, listenin son sıralarında... Bu nemlendirici paraben, silikon, mineral yağ, bht içermiyor


Korres nemlendirici
Korres nemlendirici

Korres Wild Rose 24-Hour Moisturising&Brightening Cream ve tüm Korres ürünlerini Yunanistan'da eczanelerden, Korres online sitesinden satın alabilirsiniz. Ayrıca, Korres hayvanlar üzerinde test yapmayan markalardan...


Sevgilerimle...

Hiç yorum yok: