Nars Unfiltered I Allık Paleti

Ekim 27, 2017 19 Comments A+ a-

Merhaba...

Nars, Unfiltered allık paletlerini çıkarttığında, palet sever gönlüm bu ürünlere de göz koymuştu. Allık paletlerini çok kullanışlı bulmadığım için, bir süre satın almamak için direndim ancak; Sephora'nın doğum günü indirimini bahane ederek, daha fazla dayanamayıp Nars Unfiltered I allık paletini satın aldım. 

Nars allık paleti

Nars Unfiltered paletlerin I ve II olarak, iki farklı versiyonu var. Unfiltered I palet sıcak tonlu allıklardan oluşurken; Unfiltered II ise, soğuk tonlu allıklardan oluşuyor. Her palette 6 tane allık var. Her iki palet de, sınırlı sayıda olarak satılıyor, yani kalıcı koleksiyona ait değiller. 

Nars allık paleti

Nars Unfiltered I paletin içinde; şeftali, gül kurusu ve kırmızı tonların ağırlıkta olduğu 5 adet allık, bir tane de altın yansımalı aydınlatıcı bulunuyor. Her renk oldukça pigmentli, dolayısıyla dikkatli uygulama yapmak gerekiyor. Fırçayı, pana bir kez hafifçe değdirmek benim için yeterli oluyor. En rahat uygulamayı Real Techniques blush brush gibi hafif uygulama yapmaya elverişli allık fırçalarıyla elde ediyorum. Allıların hepsi çok kolay dağıtılıyorlar ve gün boyu kalıcılar. Nars Unfiltered I allık paleti genel olarak, hafifçe tozutuyor.

Nars allık paleti
Nars allık paleti

Paletin ilk rengi, Watch Me; "parlak opal altın" olarak tanımlanmış. Ben bu tanıma tamamen katılıyorum. Bu aydınlatıcı, altın yansımaları olan bir şampanya renginde... Kesinlikle simli durmuyor. Günlük olarak bence rahatlıkla kullanılabilecek, özellikle fan fırçalarla uygulandığında çok zarif duran bir yapısı var. Bu aydınlatıcıyla, (tek başına uygularsanız) uzaydan görünmezsiniz ancak, yine de belirgin ve sağlıklı bir görüntü verdiğini düşünüyorum ve günlük makyajımda özellikle elmacık kemiklerimin üzerinde çok severek kullanıyorum. 

Nars allık paleti
Nars allık paleti

Nars Unfiltered I allık paletinin ikinci rengi, Me First; "parlak kayısı" olarak tanımlanmış. Bu allık, benim gibi beyaz tenliler için çok uygun, hafif ışıltılı bir kayısı/şeftali rengi... Allığın içindeki çok hafif altın yansımalar gerçekten çok şık görünüyor ve sağlıklı, doğal, ışıltılı yanaklar elde etmemi sağlıyor. Paletteki en sık kullandığım allık, diyebilirim. Fakat, bu allık buğday/esmer tenlilerde muhtemelen pek belli olmayacaktır.

Nars allık paleti

Paletin üçüncü rengi ise, Takeover; bana sorarsanız tam bir efsane! Nars'ın "parlak bakır gül" olarak tanımladığı bu renk, paletin en yumuşak yapılı allığı... Harika bir bakır-rose-gold!.. Yapısı yumuşacık, ciltte kolayca dağılıyor ve içerisindeki bakırlık sayesinde bende oldukça doğal ama belirgin duruyor. Bu allığı uyguladığımda aydınlatıcı kullanmama gerek kalmıyor. Sabah uyguladığımdaki ışıltısı, akşam ben allığı çıkarana kadar solmadan devam ediyor. Bu allığın, far olarak da şahane durduğunu söylemeliyim.

Nars allık paleti
Nars allık paleti

Nars Unfiltered I paletin alt sırasını ise, tamamen mat farlar oluşturuyor. Alt sıranın ilk rengi olan Out There, "mat koyu kızılkahve" olarak tanımlanıyor. Bu allık, kahve tabanlı bir gül kurusu... Çok fazla pigmentli olduğu için, kontrollü uygulamak gerekiyor yoksa, yanaklarınız al basmış gibi görünebilir. Hafif pembe yanaklar istediğimde, bu aralar kullandığım tek allık, diyebilirim.

Nars allık paleti

Alttan ikinci renk olan Chic, "mat ahududu" olarak tanımlanmış ki, bence bu tamamen doğru bir tanımlama. Tam sonbahar-kış aylarına yakıştırdığım bir renk olan Chic, soğuktan hafif kızarmış yanaklar elde etmek için şahane bir renk! Çok pigmentli olduğu için, yine hafif bir elle uyguluyorum.Nars Unfiltered I allık paletinin sonuncu rengi, Exhibit A, tam bir mat kırmızı... Bence, paletin en iddialı ve en pigmentli rengi bu... Fırçamı hafifçe ve bir kez allığa değdirmem yetiyor. Kullanırken ilk başta çok korkmama rağmen, doğru oranda uyguladığımda duruşuna bayıldığım bu allık; bence her tene yakışacak bir renge sahip... Tam olarak, yanakları sağlıkla kızarmış görüntüsü veriyor ve şahane duruyor. 

Exhibit A ve Watch Me

Nars Unfiltered I allık paleti; oldukça sağlam bir ambalajda, aynalı turuncu bir tasarımda satılıyor. İçerisinde kapağı büyüklüğünde bir aynasının olması, paleti seyahatler için de biçilmiş kaftan yapıyor. Paletin, günlük olarak çantada taşımak için, biraz ağır olduğunu söylemeliyim. İçerisindeki her bir allık 3,5 gr olan Nars Unfiltered I paletin açıldıktan sonra 24 ay kullanım ömrü var. Allıklar paraben içermiyorlar

Nars allık paleti

Allık paletlerini pek kullanışlı bulmayan biri olarak, son iki aydır sadece bu paleti kullandığımı düşünürsem, palete sahip olmaktan son derece memnun olduğumu söylemeliyim. Palette kullanamayacağım bir renk olmaması da, gayet güzel bir özelliği oldu.
Nars Unfiltered I allık paletini ve tüm Nars ürünlerini; Sephoralardan, Nars mağazalarından ve online olarak Makyaj Trendi'nden satın alabilirsiniz.

Sevgilerimle...

19 yorum:

 1. renkler harika bayıldım resmen :)

  YanıtlaSil
 2. Renkler bana hitap etmiyor. Kırmızı pembe tonlar bende çok kötü duruyor. Sadece bronz ve kahve, bazen şeftali tonu olabilir ama yoğun olmamak kaydıyla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu palette kahve tonlar da var aslında ve o pembeler hep kahve tabanlı. Tabi ki, renk seçimi kişisel bir şey, ben gayet memnunum kendi adıma. Sevgiler...

   Sil
 3. Allık renkleri gerçekten çok güzelmiş Blana'cım, çok beğendim hepsini! Ve kesinlikle Takeover benim de favorim oldu! Yanaklarında duruşu da çok hoş hepsinin, güle güle kullan canım! Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu paletin her rengini kullanabiliyorum Başak'cım, en sevindiğim yanı da bu sanırım. Takeover hem yapı hem renk olarak bir harika! Çok teşekkür ederim, çok çok öperim❤️

   Sil
 4. çok güzelmiş renkleri, sadece allık olarak değil far olarak da kullanılır hepsi. güle güle kullanın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paleti far olarak da kullanıyorum ve o şekilde de çok beğeniyorum. Çok teşekkür ederim, sevgiler...💐

   Sil
 5. Ah o takeover beni yaktı!! Cidden aklımdan çıkmıyor, şahane bir renk yaratmış Nars 💖💖 Exhibit A ise tehditkar rengine rağmen tam bir doğal allık olmayı başarıyor doğru fırçayla.
  Me First hariç hepsini kullanacağımı bilsem de deli gönlüm aklımı almak için ikna edemiyor 🙄
  Artık sen sürdükçe gelip yanağımı sana sürterek nemalanma planımla kendimi avutuyorum 😂😂
  Güle güle kullan Blanam, öpüyorum çok 😘😘
  Zeynuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynuşum keşke şu toz ürünleri ikiye bölüp paylaşabilsek,bence firmalar artık bunu düşünmeli😃
   Takeover cidden muhteşem ve paletteki tüm renkler çok kullanışlı... Bu ara eski allıklarımı kullanmaya çalışsam da elim hep bu palete gidiyor.
   Bence paleti birkaç aylığına sana misafir verebilirim ben, böylece bolca kullanmış olursun ama yanakları sürterek nemalanma olayı da olur tabi😂😂😂😂😂 Umarım baro burayı okuyup saçma sapan anlamlar çıkarmıyordur, biliyorsun her an her şey olabilir😱😖🤣Çok teşekkür ederim canım Zeynuşum😍 Kocaman öpüyorum❤️❤️

   Sil
 6. O kadar detayli anlatmissin ki magazada olsan bir sürü ürün satardin Blanacim 😚😚😚

  YanıtlaSil
 7. Kırmızı olan nasıl güzel bir renk öyle :)

  YanıtlaSil
 8. 3 ve 4 numaraya bayıldım ben Blanacım, ne kadar güzelmiş tonları, güzel günlerde kullan...

  YanıtlaSil
 9. Alt sıranın en sonundaki Exhibit A ayrı satılıyor mu diye koşup bakmam lazım.
  hep bu doğun günü indirimleri dimii! Kasımda aynı darbe banada vurulacak hahahaha :D
  Güle güle kullan <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Exhibit A ayrı satılıyor Nisa'cım, paletteki koleksiyon ürünü olmayan tek renk galiba ve şahane duruyor; muhakkak bak :) Şimdiden nice yıllara, çok öpüyorum <3

   Sil
 10. Aydınlatıcı ve Me First beni benden aldııı Blana'mmm <3 Sendeki duruşları ise şahane :) Aklımı en çok çelen bloggersın Blana'mmm yapma böyle şeyler hehe :D Öpüyorum çok :))

  YanıtlaSil