Dior Hydra Life Pro-Youth Silk Creme

Ekim 25, 2017 12 Comments A+ a-

Merhaba...

Dior Hydra Life serisinin göz kremini daha önce burada anlatmıştım. Bu yaz gece kremi olarak kullanıp bitirdiğim Dior Hydra Life Pro-Youth Silk Creme ise, bugünkü yazımın konusu olacak. 

Dior Hydra Life nemlendirici

Dior Hydra Life Pro-Youth Silk Creme, üç saf bitki özünden elde edilen bir konsantrasyon içeriyor. Bu sayede; ciltteki suyu tam da ihtiyaç duyulan yerde tutarak, gerçek nem kanallarını canlandırmaya yardım etmeyi hedefliyor. İçeriğindeki siyah gül ile serbest radikallere karşı savaşmayı ve cildin günden güne gençliğe özgü tazeliğini yeniden kazanmasına yardımcı olmayı vaadediyor. 

Dior Hydra Life nemlendirici

Ben; Dior Hydra Life nemlendiriciyi, göz kremiyle birlikte satın almıştım. Fakat, bu nemlendirici benim çok kuru cildime kışın yeterli gelmedi. Yaz mevsiminde, gündüz kremi olarak ise ağır geldi. Dolayısıyla, bu yaz Dior Hydra Life nemlendiriciyi gece kremi olarak kullanıp bitirdim. 

Dior Hydra Life nemlendirici

Dior Hydra Life Pro-Youth Silk Creme; beyaz renkli, oldukça yumuşak yapılı ve kolay emilen bir nemlendirici... Daha çok karma ve kurudan karmaya dönük cilt tipleri için uygun... Hızlı emildiği için, makyaj altına da kolayca uygulanabilir. Ciltte ağır, yapış yapış bir his bırakmıyor.

Dior Hydra Life nemlendirici

Dior Hydra Life nemlendiriciyi gece bakımımda, serumdan sonra bir nohut tanesi kadar miktarda tüm yüzüme uyguladım. Yaz mevsiminde oldukça sakinleşen kuru cildime yeterli nemi verdi ve sabahları da nemli, ışıl ışıl bir ciltle uyandım. Cildi gençleştirme vaadini ise, kendi cildimde gözlemleyemedim. 
Dior Hydra Life Pro-Youth Silk Creme, istenirse hyaluronik asit serumları gibi ürünlerle de karıştırılarak kullanılabiliyor ve etkisini bu şekilde arttırmak mümkün oluyor. Ben, cildimin çok kuruduğu bir ara, bu şekilde kullandım ve gayet güzel bir sonuç aldığımı söylemeliyim. 

Dior Hydra Life nemlendirici

50 ml, oldukça ağır cam bir kavonozda satılan Dior Hydra Life nemlendiricinin, ürünü rahatça alabilmemiz için bir spatulası var. Ancak, kavanozunun tasarımından dolayı, ürün azaldıkça spatulayla bile dipte kalan kısımları almak oldukça zor olabiliyor. Yine de, kavanozun ağırlığının ve şıklığının size lüks bir cilt bakım ürünü kullandığınızı hatırlatması güzel...

Dior Hydra Life nemlendirici

Gliserin, siyah gül, ebegümeci, gotu kala yaprağı (yara iyileştirici, egzamayı önleyici maydonoza benzer bir bitki), hint inciri içeren Dior Hydra Life Pro-Youth Silk Creme, paraben içermiyor. Koruyucu olarak bht içeriyor. İçeriğinin orta sıralarında bir çeşit silikon olan bu nemlendirici, parfümlü bir ürün ve çok hafif çiçeksi bir kokusu var. Bu koku, kremi uyguladıktan sonra hiç hissedilmiyor. 

Dior Hydra Life nemlendirici

Bu yaz boyu, gece cilt bakım rutinimde cildimin nem ihtiyacını karşılayan, bende herhangi bir alerji ve ya hassasiyete yol açmayan Dior Hydra Life Pro-Youth Silk Creme'i ve tüm Dior ürünlerini Sephora, Sevil, Boyner gibi mağazalardan ve online satış sitelerinden bulabilirsiniz.

Sevgilerimle...

12 yorum

-yorum
audrey
AUTHOR
25 Ekim, 2017 Sil

dior cilt bakımı ürünlerini çok severim hatta makyaj ürünlerinden bile fazla :-)) capture serisi bir numaradır benim için ama çok pahalı ne yazık ki :-((

Yanıtla
avatar
Basak Celik
AUTHOR
25 Ekim, 2017 Sil

Göz kremini sayende çoook merak ettiğim bu serinin yüz kremi içeriği bana hiç "wow" dedirtmeyerek üzdü :) Kışın cildine iyi gelmemesine şaşırmadım açıkçası :) Ama göz kremini ne çok sevdiğini biliyorum ve böyle bir denk getirirsem almak da istiyorum. Sevgiler canım!

Yanıtla
avatar
Glam Sight
AUTHOR
25 Ekim, 2017 Sil

Bu nemlendirici yorumlarını bekliyordum; göz kremini beğenmenden ötürü umutluydum ama kış ayı için yeterli bir seçenek değilmiş. Zaten silikon içermesi beni üzdü. Keşke silikondan hiç hoşlanmayan bir cildim olmasaydı.
Ürünün ambalajı çok güzel gerçekten ama tasarlarken bu ergonomi kısmını da hesaba katsalar keşke!
Ayrıca bebişim cildin daha ne kadar genç durabilir? Ayıptır! ����
Kocaman öpüyorum!
Zeynuş

Yanıtla
avatar
25 Ekim, 2017 Sil

üründen memnun kalmana sevindim canım :)

Yanıtla
avatar
27 Ekim, 2017 Sil

Ben de şu kremleri düzenli kullanabilsem keşke :))

Yanıtla
avatar
Derya
AUTHOR
28 Ekim, 2017 Sil

Sanirim bana da yetersiz gelir. Cildim çok kuru.

Yanıtla
avatar
02 Kasım, 2017 Sil

Capture serisi annemin senelerdir favorisi İrem'cim :) Sevgiler...

Yanıtla
avatar
02 Kasım, 2017 Sil

Başak'cım göz kreminden sonra, nemlendiricisinden de beklentim büyüktü ama malesef umduğumu bulamadım. Göz kremi ise bana çok çok iyi gelmişti ve ilk fırsatta yeniden alacağım. Umarım sen de alırsan, benim kadar beğenirsin. Kocaman öptüm <3

Yanıtla
avatar
02 Kasım, 2017 Sil

Bu kremden ben de çok umutluydum Zeynuşum ama umduğumu bulamadım. Yine de kötüydü diyemem de, beklentimi karşılamadı. Markalar şu silikondan vazgeçse keşke...
Ergonomi kısmı problemi sanırım belli fiyat üstü çoğu markada var keza, aynı derdi Beyond'da da yaşadım.
Cildimin bir irvayete göre kaç göründüğünü biliyorsun ama :D Çok teşekkür ederim canımcım. :)
Kocaman öpüyorum <3

Yanıtla
avatar
02 Kasım, 2017 Sil

Teşekkür ederim, sevgiler...

Yanıtla
avatar
02 Kasım, 2017 Sil

Yetersiz kalacaktır Derya'cım. Öpüyorum <3

Yanıtla
avatar