Bitirdiklerim: 2020-1

Mart 19, 2020 0 Comments A+ a-

Merhaba,

Açıkçası artık blog yazmayı (en azından bir süre) düşünmüyorum. Ne içimde istek, ne heves var. Ancak, bitirdiklerimi biriktirmeyi hala seviyorum, bir çeşit delilik sanırım. Aslında amacım bundan sonra bitenlerimi instagramda paylaşmaktı ama ona da üşendim ve birike birike dağ oldular. Tek tek instagramda paylaşmaya uğraşmaktansa buraya yazayım, dedim. Karantinadayken belki siz de, okumak istersiniz. Maksat kafa dağıtmaca...

Bitirdiklerim

Bu fotoğrafları çekeli uzun zaman oluyor. Hiç biri bir ay önce bitmedi, benim yazasım gelmedi. Bu ay bitenleri de çekip arkalarına ekledim. Böylece 2 yazı halinde yayınlayacağım, diğer türlü ferman uzunluğunda olacak. Başlayalım o zaman...

Bitirdiklerim

Loreal Elseve Mucizevi Yağ Krem Şampuan: Uygun fiyatlı ve ulaşılabilir, piyasadaki en iyi krem şampuanlar olduklarını düşünüyorum bu serinin. 3 çeşidi bulunuyor, içerik olarak büyük farkları yok. Ben indirimde hangisini bulursam onu satın alıyorum. Saç derimi kurutup kaşındırmadan, pullandırmadan güzel temizliyorlar. Kırmızı renklisinin yazısını burada yazmıştım. 

Marc Anthony Grow Long Şampuan: Yavaş uzayan saçlar için olan bu şampuan, tek tüple saçlarımın uzamasına bir katkı sağlamadı elbette. Ancak, saçlarımı kurutmadan güzel temizledi. Sls,sles, paraben, bht içermiyor. Saçları nemlendirmiyor ama kurutmuyor da; saçlarınız nasılsa öyle kalıyorlar. Yoğun yapılı, kolay köpüren, kolay arınan güzel bir şampuandı. Asıl saç uzatma etkisini görmek içinse, bence bir kaç tüp kullanmak gerekli ki, onda bile saçımızda 1-2 dk tuttuğumuz bir şampuanın mucizeler yaratacağını zannetmiyorum. 

The Body Shop Shea Butter Saç Maskesi: Silikon içermeyen, içeriğinin ikinci sırasında shea yağı bulunan, kuru saçlar için başarılı bir maske... Ancak, hem fiyatı hem de en sevdiğim saç maskesi olan Garnier Fructis'e kavuştuğum için yeniden satın almam. 

Bitirdiklerim

Yves Rocher Arganlı Duş Yağı: Eşim kullanıyor, her bitenlerimde var. Kullandığı, ona alerji yapmayan tek duş yağı olduğu için sürekli alıyoruz. 

Loreal Elseve Mucizevi Yağ: Saçlarım için, duşa girmeden önce ve duştan çıktıktan sonra kullandım. Seneler evvel de bir şişe bitirmiştim, bu seferde de memnun kaldım. Arada alıp kullanırım. 

Isana Cocos-Wasser Duş Jeli: Hindistan cevizi kokusunu çok sevdiğim için, mağazada hiç koklamadan almıştım (çünkü ben ürün kapağını açınca kullanım ömrü başlıyor, dolayısıyla tester da olmadığı için açıp koklamadım). Kokusu çok kötüydü ama neyse ki, hafifti. İte kaka bitirdim. 

Bitirdiklerim

The Body Shop Camomile Makyaj Temizleme Yağı: Bu kaçıncı şişem, bilmiyorum. En sevdiğim temizleme yağlarından biri bu, yapısı yoğun ve makyajı da şahane çıkarıyor. İndirimde buldukça satın almaya devam edeceğim. 

Clinique Spf50 Mineral Güneş Koruyucu: Bir indirimde 30Tl gibi komik bir fiyata yakalamıştım. Çok severek kullandım, mineral olmasına rağmen incecik yapılı, kolay emilen bir güneş kremiydi. Yazısını burada yazmıştım. 

Isana Express Lift Ampuller: İçerikleri gayet güzel ve sonuç alabileceğiniz ampüller bunlar. Yazısını buradan okuyabilirsiniz. 

Bitirdiklerim

Le Petit Marseillais Akdeniz Ballı Sıvı Sabunlar: Çok aşk annecim, aşırı seviyorum. Evde senelik stoğum var. Muhteşem bal kokuyor, ellerimi kurutmuyor. 

Hacı Şakir Hindistan Cevizi Sütü Sıvı Sabun: Bu da, kardeşimin favorisi... Arada alıp kullanıyorum, bana onu hatırlatıyor. 

Colgate Dare To Love Diş Macunu: Sevgililer günü için çıkan bu macundan bulunca yeniden satın almıştım. Özel bir etkisi yok, sıradan bir diş macunu ama içindeki kalpler çok eğlenceli!

Sensodyne Beyazlatıcı Diş Macunu: Fena değildi. 

Bitirdiklerim

Garnier Nem Bombası maske hakkında inanın hiç bir şey hatırlamıyorum. Ne iyiydi, ne kötü demek ki! İkisinden biri olsa, kesin hatırlardım. Isana Hydro Booster maskeyi beğeniyorum, temel bir nem maskesi. Cettua'nın bu göz altı maskeleri de hiç fena değil ama peşinden de koşmam açıkçası. 

Bitirdiklerim

Yukarıda gördüğünüz Benri ıslak havlu çeşidini bence almayın, Benri'nin çok güzel ıslak havluları var. Bu çeşidi çok kötüydü. Pamukları da güzel bence, özellikle bu markayı almıyorum, pamukla yüzümü çok nadiren siliyorum. Dolayısı ile, indirimde ve bütçeme uygun hangi pamuğu bulursam onu satın alıyorum. 

Bitenler yazımın ikinci bölümünü de yarın yayınlarım muhtemelen. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. 
Sevgilerimle... 

Hiç yorum yok: