NYX Professional Makeup #Nofilter Finishing Powder

Kasım 21, 2018 3 Comments A+ a-

Merhaba...

Kuru ciltli biri olarak pudra seçmek, benim için gerçekten zor... Nyx Professional Makeup #Nofilter Finishing Powder, bir ara herkesin dilinden düşmemiş ve aşırı övülmesi ile bende "abartılıyor mu?" algısı oluşturmuştu. Fakat, sevgili Onur'un bir konuşmamızda bu pudrayı, çok sevdiğim Hourglass'a benzettiğini söylemesi üzerine tereddütüm kalmadı ve bir tane edindim. 

NYX Nofilter

Nyx Professional Makeup #Nofilter Finishing Powder; kusursuz, yumuşak ve filtreli bir cilt görünümü vaadediyor. Fondötenden sonra sabitleyici pudra olarak kullanıldığında blurlanmış bir cilde kavuşacağımızı iddia ediyor. 

NYX Nofilter

Nyx Nofilter pudranın 15 rengi var; oldukça geniş olan renk skalası sayesinde kendinize uygun bir tonunu muhakkak bulabiliyorsunuz. Pudranın bendeki rengi, serinin en açık tonu olan Alabaster... Alabaster, sarı alt tonlu, beyaza yakın bir kemik rengi ve benim cildimle birebir uyum sağlıyor. 

NYX Nofilter

Cilt tipim çok kuru olmasına rağmen, gün içerisinde makyaj tazeleme gibi bir fırsatım olmadığı için (olsa da yapmazdım), her makyajımı mutlaka pudra ile sabitliyorum. Dolayısıyla kullandığım pudranın yapısı ve duruşu benim için çok önemli... İnce yapılı, cildimi matlaştırmayan, varlığı belli olmayan pudralar tercih ediyorum. Mümkünse hem yüzüme hem göz altıma uygulayabileceğim pudralar seçmeye çalışıyorum. 

NYX Nofilter

Nyx Professional Makeup #Nofilter Finishing Powder, pişirilmiş yapıda ve oldukça yumuşak bir pudra... Yapısı gerçekten incecik ve cilt üzerinde toz toz durmuyor. Makyajımı başarılı şekilde sabitliyor ve transparana yakın yapısı sayesinde makyajımın rengini değiştirmiyor. Kullandığım fırçanın yapısına bağlı olarak biraz tozutabiliyor. Ürünü genel olarak büyük pudra fırçaları ile uyguluyorum. Fırçamı çok hafif pudranın üzerinde gezdirip, ten ürünümün üzerine uyguluyorum. Bu sayede hem üzerine uyguladığım bronzer, allık gibi toz ürünlerin daha kolay dağılmasını sağlıyor hem de fondötenimi/bb kremimi sabitliyor

NYX Nofilter

Nyx Nofilter pudrayı, makyaj yapmak istemediğim ya da acelem olan günlerde tek başına da kullanıyorum. Verdiği blur efekt sayesinde cildim çok daha iyi görünüyor. Tüm yaz çoğunlukla güneş kremimin üzerine bu pudrayı hafifçe geçerek günlük makyajımı tamamladım ve sonuçtan oldukça memnun kaldım. 

NYX Nofilter

Göz altı kapatıcısını sabitlemek için de Nofilter pudra bence oldukça uygun... Kapatıcımın rengini değiştirmiyor ve göz altımı grileştirmiyor. KApatıcımı güzel sabitleyerek çizgilere fazlaca dolmasını önlüyor. 

NYX Nofilter

9.6 gr ürün içeren Nyx Professional Makeup #Nofilter Finishing Powder; plastik, şeffaf kapaklı, basit ama sağlam bir ambalajda satılıyor. Ürünü aylarca ve hunharca kullandım, buna rağmen bitene kadar kapağında hiç bir bozulma yaşamadım. Çantamda ve seyahatlerimde de rahatlıkla taşıyabildim. Paraben ve bht içermeyen bu pudra, vaadettiği blurlanmış cilt görüntüsünü gerçekten veriyor ve fotoğraflarda çok güzel çıkıyor. Oldukça uzun ömürlü ve bereketli bu pudrayı, sürekli kullanımla 6-7 ayda bitirebildim. 

NYX Nofilter

Cildinizi matlaştırmadan makyajınızı sabitleyecek, ince yapılı bir pudra arıyorsanız Nyx Professional Makeup #Nofilter Finishing Powder aklınızda olsun. Bu pudra mat görünüm sevenleri pek memnun etmeyebilir ancak, özellikle kuru ciltli olanların ve ışıltılı/parlak görünümden hoşlananların memnun kalacağını düşünüyorum. Nyx ürünlerini mağazalardan ve markanın online satış sitesinden bulabilirsiniz. Marka hayvanlar üzerinde deney yapmıyor.

Sevgilerimle... 

3 yorum:

 1. Kullandığım dönemlerde ben de kendisini epey sevmiştim Blana'cım, pudrayı hayatımdan tamamen çıkardığımdan beri daha rahatım ama :) Bu renkli kozmetik ürününü de bitirmiş olduğun için seni ayrıca tebrik ve takdir ediyorum! Çok öperim!!!

  YanıtlaSil
 2. Bu pudra tek başına da kullanınca güzelse elimdeki pudra bitince mutlaka bakayım.:)

  YanıtlaSil
 3. Makyajla tanıştığım ilk dönemlerde pudra kullanmayı çok severdim :) Günlük makyajımda pudra adımını pek tercih etmiyorum ancak iyi bir pudra da elimin altında bulunsun istiyorum. Bu pudra çok ilgimi çekti, benzer sebeplerle ben de seveceğimi düşünüyorum. Alınacaklar arasına yazdım bu ürünü :)

  Çok sevgiler ♥

  YanıtlaSil